Накладено арешт на 12 літаків-порушників, які літали в окупований Крим

Новини України та світу
Алла Трапезова
27 Вересня 2021, 12:34
Алла Трапезова
27 Вересня 2021, 12:34

Накладені арешти на 12 літаків та 4 судна-порушника правил міжнародних польотів та судноплавства на території окупованого Криму. Про це повідомили в прес-службі прокуратури АР Крим і м. Севастополя.

Прокуратура встановила систематичні порушення правил міжнародних польотів та судноплавства на анексованого півострова. Кримінальне провадження розпочато за ч. ч. 1, 2, 3 ст. 332-1, ст. 291, ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 110-2, ч. 2 ст. 332, та ст. 334 КК України.

Арешти накладені на 12 літаків марок Boeing та Embraer російського авіаперевізника, що перевозили пасажирів з/до закритого пункту пропуску «Сімферополь-авіа». Також встановлено, що не менш ніж 37 російських авіакомпаній здійснюють регулярні авіаперевезення до АР Крим в порушення законодавства.

Крім того, 4 судна заходили до закритих портів та терміналів Криму і стали засобом/знаряддям вчинення злочинів. Іноземні судна з провідних морських держав взагалі не заходять до закритих гаваней півострова. Натомість порушують законодавство  переважно судна під прапором Росії, інколи – Сирії, Єгипту і Лівану. З липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованого Криму.

Загалом накладено арешти на 236 повітряних суден та 55 морських суден, які здійснювали регулярні пасажирські та інші перевезення до окупованого півострова. Досудове розслідування здійснюється CУ ГУ СБУ в АР Крим. 

Нагадаємо, Міноборони Росії в квітні заявило про закриття до 31 жовтня частини акваторії Чорного моря у напрямку Керченської протоки для військових кораблів і державних/цивільних суден інших країн під приводом військових навчань. МЗС України висловило рішучий протест через це оголошення РФ.