«Нам давали координати, ми по них працювали. Випустили по всьому місту близько 400 мін», - полонений окупант, уродженець Криму, розповів СБУ як обстрілював мирних людей у Маріуполі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Липня 2022, 13:31
Ліна Тимошина
02 Липня 2022, 13:31

Полонений окупант, уродженець Криму, розповів про те, як обстрілював мирних людей у Маріуполі та чому вторгся в Україну. Відповідне відеооприлюднила пресслужба Служби безпеки України у Фейсбук.

Як зізнається СБУ загарбник, командири казали, що треба діяти на випередження, бо їм відома навіть дата «нападу» нашої держави на рф - 26 лютого.

23 числа отримали наказ про висадку на території України. Спочатку нам казали, що висадки не буде, а висаджуватимемося на полігоні Опук під Феодосією. 24 лютого висадились на території України. Аргументували це тим, що 26 лютого Україна мала напасти на нас. І що цією висадкою ми попередили напад, - розповів окупант слідчим СБУ.

У відомстві зазначили, що після того, як окупант потрапив у полон, він «різко» змінив своє ставлення. Уродженець Криму, як і багато солдатів до нього, говорить СБУ, що нібито «не знав» куди вони їдуть і які саме об’єкти обстрілюють.

Коли їх повернули до місця дислокації у березні, його взвод у повному складі підписав рапорти-відмови від участі у «спецоперації». Але командування їх проігнорувало і знову відправило в Україну.

І вже після цього солдат, який нібито «відмовився» продовжувати війну – здійснив по українському Маріуполю близько 400 мінометних обстрілів! І знову ж таки - «нічого не знав» про це, наголосили в СБУ.

Нам давали координати, ми по них працювали. Випустили по всьому місту близько 400 мін, - розповідає окупант.

Наразі правдивість його свідчень перевіряють співробітники СБУ. Уся інформація від «асвабадітєля» детально вивчається і буде долучена до кримінального провадження за фактом російської агресії проти України та використана у міжнародних судових інстанціях.