Намагаються залякати кримських татар: активісти пояснили, чому росіяни проводять масові обшуки в Криму

Кримські татари
Шевчук Микола
15 Березня 2023, 17:28
Шевчук Микола
15 Березня 2023, 17:28

Упродовж останніх двох тижнів в окупованому Криму відбулися 7 обшуків, які мають на меті залякування кримських татар з боку загарбників.

Про це заявив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

росіяни продовжують посилювати терор на окупованому Кримському півострові. Упродовж останніх двох тижнів у Криму відбулися щонайменше сім обшуків у будинках кримських татар у зв’язку з нібито пошкодженням залізниці 23 лютого. З них чотири відбувалися у будинках випадкових людей. Масовими обшуками росія намагається залякати кримських татар, які не згодні з її окупаційною політикою, — сказав він.

Нагадаємо, 23 лютого невідомими була пошкоджена залізниця в Бахчисарайському районі Криму. Через це на деякий час зупинився рух електричок та поїздів.

Після події почалася нова хвиля масових обшуків у будинках кримських татар у різних районах півострова. 

28 лютого окупанти обшукали будинок кримських татар Джемілових у селі Приятне Свідання Бахчисарайського району АР Крим. Окупанти перевіряють на причетність до пошкодження залізниці Абдуллу Джемілова, якого під час обшуку не було вдома. 

Увечері 6 березня російські загарбники проводили обшук у будинку Едема Муртазаєва. Пізніше його відпустили.

9 березня окупанти приїхали до 59-річного брата делегата Курултаю кримськотатарського народу Асана Абдураманова. Того ж дня провели обшуки і у будинку Мемета Ашурова в селищі Красногвардійське. Згодом вони повезли чоловіка на допит до Сімферополя.

12 березня росіяни провели обшук у будинку Леммара Юнусова, делегата Курултаю кримськотатарського народу. 11 березня російські спецслужбовці вдерлися з обшуком до кримчанина Ахтема Ісмаїлова в селі Первомайське Сімферопольського району.

15 березня загарбники провели обшук у будинку активіста і громадянського журналіста Ролана Османова в селі Урожайне Сімферопольського району. Після обшуку Ролана Османова відвезли в будівлю ФСБ.