Нардеп Мезенцева розповіла, коли очікувати доповідь Ради Європи щодо репресій в Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2021, 12:18
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2021, 12:18

Звіт генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчіновіч-Бурич щодо нещодавніх репресій в окупованому Криму буде презентований скоріше за все в січні 2022 року.

Про це повідомила інформаційному агентству «Кримські новини» керівник постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева.

Вона нагадала, що Пейчіновіч-Бурич брала участь в установчому саміті «Кримської платформи» та мала низку зустрічей з представниками української влади та експертами.

Агресія Росії не заважає Україні вступити до НАТО – Марія Мезенцева |  Політична партія «Слуга Народу»

Разом з тим Мезенцева додала, що на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи, що відбудеться 27-30 вересня, також надійшов запит на обговорення питання про «політичне переслідування корінних народів Криму».

При цьому нардепка додала, що звернення української сторони щодо недавніх випадків переслідування кримських татар російськими силовиками в Криму ще не отримала Комісарка з прав людини Ради Європи Дуня Міятович — яка безпосередньо займається питанням порушенням прав людей.

«Ми попросили її секретаріат і помічників організувати нам чергову зустріч з нею»,- зазначила Мезенцева.

Нардепка заявила, що хоча Міятович скаржитеся, що не може фізично відвідувати окупований Крим, вона може це зробити з української сторони абсалютно безпечно.

«Коли ми були з делегатами шестикраїн на пунктах перетину вони переконалися, що перетин абсолютно безпечний та єдине законний з території України.  Ми хотіли показати, що ця теза руйнується», - сказала вона.

Раніше, Мезенцева повідомила, що отримала лист від генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчіновіч-Бурич у відповідь на звернення української сторони щодо недавніх випадків переслідування кримських татар російськими силовиками в Криму.