Нарімана Джеляла перевели до іншої камери

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Грудня 2021, 14:00
Асіф АлієвQHA
03 Грудня 2021, 14:00

Першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла перевели в другу камеру.

Про це, як передає QIRIM.News, заявив адвокат Микола Полозов після засідання «Верховного суду» Криму, де розглядалася апеляційна скарга захисту Джеляла.

За словами адвоката, у новій камері відрадить опалення через що там холодно.

«У новій камері відсутнє опалення, він там знаходиться цілий день у верхньому одязі, ще там сиро, бо батарея протікає», - сказав адвокат.

Проте Джелял найбільше скаржиться на те, що адміністрація СІЗО не надає листів, які йому надсилають.

«Наріман передав усім подяку за підтримку», - сказав адвокат.

Сьогодні, 3 грудня, у Сімферополі відбулося засідання «Верховного суду» Криму, який відхилив апеляцію захисту першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу.

28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу до 23 січня 2022 року, тобто на два місяці та 20 діб. Таким чином, суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про продовження термінів тримання під вартою.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 жовтня стало відомо, що політв'язня Нарімана Джеляла без підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу, що відбувся 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.