Народні депутати підтримали скасування вільної економічної зони «Крим»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
01 Липня 2021, 18:35
Хельга Полтавка
01 Липня 2021, 18:35

Верховна Рада на позачерговому засіданні сьогодні, 1 липня, скасувала закон щодо створення вільної економічної зони (ВЕЗ) «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на окупованих територіях.

Як повідомляють «Кримські новини», за проєкт закону №5502-д «Про скасування Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» проголосували 328 депутатів.

Проєкт встановлює статус резидентів для громадян України в Криму, скасовує ліцензії та дозволи, видані до окупації, та забороняє постачати воду до окупованої території.

Законопроєкт був доопрацьований Комітетом з питань економічного розвитку з урахуванням зауважень науково-експертного управління Верховної Ради на базі основного законопроєкту групи депутатів №5502 та альтернативного законопроєкту №5502-1. 

Також Рада підтримала проєкт закону №5501, яким вносяться зміни до Податкового кодексу щодо адміністрування податків і зборів на тимчасово окупованій території АРК та міста Севастополя, і проєкт закону №5503 про зміни до Митного кодексу у зв’язку із ухваленням закону про скасування ВЕЗ «Крим».

Про скасування закону ВЕЗ також повідомив народний депутат Рустем Умєров у Facebook.

🇺🇦✔️Вільну економічну зону «Крим» скасовано✔️Парламент підтримав за основу скасування вільної економічної зони «Крим»....

Posted by Рустем Умєров / Rustem Umerov on Thursday, July 1, 2021

Нагадаємо, впродовж трьох років кримські громадські діячі та Меджліс кримськотатарського народу закликають скасувати закон про ВЕЗ «Крим», оскільки він дискримінує громадян України з Криму (мають статус нерезидентів) і водночас дозволяє українському бізнесу працювати на окупованій території, хоча це порушує санкційний режим, введений західними партнерами і самою Україною на півострові.

Як повідомляли «Кримські новини», 4 червня народний депутат партії «Голос» і співголова міжфракційного об’єднання «Кримська платформа» Рустем Умєров виступив на пленарному засіданні ВР із заявою від двох фракцій щодо скасування вільної економічної зони «Крим».