«Нас можуть силою змусити, ми не хочемо воювати», - ГУР про дзвінки кримчан та інших людей з українським паспортом на гарячу лінію з питань здачі в полон

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Вересня 2022, 09:22
Ліна Тимошина
27 Вересня 2022, 09:22

Мобілізовані росіяни активно звертаються на українську гарячу лінію «Хочу жити» з питаннями щодо здачі в український полон. Про це розповів представник ГУР Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону, повідомляє Радіо НВ.

Дуже багато зараз звернень на гарячу лінію від новомобілізованих росіян чи навіть тих, хто ще не мобілізований. Тобто дзвонять: якщо мене мобілізують, які мої дії, що я маю зробити, як правильно здатися (…) Такі випадки є, — розповів Юсов.

Він нагадав, що «Хочу жити» — це український державний проєкт, куди може звернутися кожен російський загарбник, аби здатися в полон і зберегти власне життя, отримати гідне утримання згідно з Женевською конвенцією у демократичній цивілізованій країні. Також цією гарячою лінією можуть скористатися і мешканці окупованих територій України, яких проти волі можуть призвати до лав окупаційної армії.

Крім того, Юсов повідомив, що останнім часом, зокрема, надходить багато дзвінків від мобілізованих жителів тимчасово окупованого Криму й ОРДЛО.

Йдеться не лише про росіян — це можуть бути й жителі ОРДЛО (…) примусово мобілізовані, які не хотіли цього чи хочуть уникнути. Зараз активно кримчани дзвонять і багато людей, які зберігають український паспорт, кажуть: нас можуть силою змусити, ми не хочемо воювати, — розповів представник ГУР.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня Президент РФ Володимир Путін оголосив про "часткову мобілізацію" у Росії.

Як повідомляли QIRIM.News, Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева під час брифінгу звернулася до громадян України в окупованому Криму із закликом саботувати мобілізацію, оголошену країною-агресором РФ.