«Нас у Криму просто ненавиділи росіяни!», — полковник ЗСУ нагадав утиски окупантів та закликав не закривати інформагентство Міноборони

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Червня 2023, 12:53
Асіф АлієвQHA
05 Червня 2023, 12:53

Знищення військових інформаційних структур під час війни однозначно можна розцінювати лише як роботу на руку ворогу. І це не теорема, яку ще потрібно доводити, а аксіома, давно доведена, пережита нами, військовими журналістами протягом десятиліть.

Про це заявив полковник ЗСУ журналіст інформаційного агентства Міноборони України Армія Inform Леонід Матюхін.

За його словами, наразі знищується це Інформаційне агентство.

У своєму зверненні він пише:

"Нас у Криму просто ненавиділи росіяни! Вони робили все можливе, аби єдина у Севастополі україномовна та ще й військова газета “Флот України” перестала існувати. Свого часу командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Віктор Максимов, а пізніше й адмірал Юрій Ільїн, а надалі й начальник Генерального штабу-Головнокомандувач ЗСУ (у 2014 року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти нього за звинуваченням у дезертирстві, а 2016-го – оголосила у розшук) часто викликали на килим головного редактора газети «Флот України» і намагалися вмовити «не чіпати» російський флот.

Але з впертою періодичністю українські військові журналісти доносили правду про реальне призначення російського флоту у Криму, а деякі матеріали навіть виходили за рамки дозволеного, розкриваючи правду про культурний і ідеологічний фронт рф в Україні загалом та фактичну підготовку до окупації росією міста Севастополь та Кримського півострова.

Нас підтримували проукраїнськи налаштовані громадяни і відверто ненавиділи росіяни. Кардинально розв'язувати питання існування патріотичного осередку у Севастополі у 2009 році взялася одна з політичних сил, яка і сьогодні продовжує називати себе проукраїнською. І, як їм здавалось, питання вже вирішено.

Та, за іронією долі, на той час до Криму приїхав Президент України. У графіку його поїздки було передбачено зустріч з журналістами, то ж рішення було прийнято миттєво. Під час пресконференції мені вдалося поставити питання щодо доцільності знищення українського видання в українському Криму.

З подивом дізнавшись про наше фактичне знищення він пообіцяв розібратись, крім того висловив переконання, що необхідно відкрити щонайменше 10 таких газет у Криму. На жаль, додатково україномовні газети відкривати ніхто не став, але вже наступного дня ми дізнались, що Директива про наше розформування кудись зникла…ніби і не було її.

У 2014-му ми виходили на материк чи не останніми, і було соромно, навіть огидно, що майже весь час нашого існування нас не чули, не бачили, не помічали на великій землі. А можливо - просто робили вигляд, що не помічали…

За три дні буде 31 рік з моменту, як в Українському Севастополі було засновано газету “Флот України”. Її сьогодні фізично і юридично не існує, але і досі у лавах військових журналістів є ті, хто читатиме ці рядки з іншим сенсом, ніж більшість читачів.

Сьогодні ми служимо у військовому медіа АрміяInform. Усі наші військовослужбовці на ротаційній основі виконують завдання у районах бойових дій. Щодня десятки матеріалів наших кореспондентів з різножанровою палітрою виходять у «світ».

Це і ексклюзивні новини, лайфсторі про Героїв України, це репортажі з передової, це нариси про солдатів, сержантів та офіцерів, які героїчно захищають Україну. Від початку широкомасштабного вторгнення рф наше Інформаційне агентство перейшло в онлайн-режим інформування суспільства та міжнародної спільноти про події великої визвольної війни.

Цілодобово працює сайт, де розміщується актуальна інформація з фронту, створюються відеосюжети, здійснюється активна протидія ворожій пропаганді, видаються друковані видання, працюють соцмережі та відеоплатформа на YouTube -каналі.

Втім, не зважаючи на очевидну важливість ведення інформаційної війни, ми вчергове переживаємо надскладний час: АрміяInform, пройшовши щільне «сито» законодавчих нюансів, опинилося в колі інтересів «інформаційних рейдерів зі сторони», забаганки яких мають на меті знищення установи.

Безперечно, сьогодні не буде зайвим створення військового телеканалу, і буде дуже добре, якщо він ефективно запрацює. Але точно його створення не має відбуватись шляхом фактичної ліквідації АрміяInform. Вважаю, що знищення такого інформаційного ресурсу в умовах війни є просто злочином.

То ж сьогодні, як 12 років тому, я змушений звертатись до Президента України та Міністра оборони України: – Шановний, Пане Президенте – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України! Шановний, Пане Міністре оборони України!

В умовах жорстокої війни, зокрема інформаційної, ми маємо разом нищити ворога всіма можливими способами та методами. Військові журналісти успішно це роблять вже протягом 9 років.

Ми єдине Інформагентство Міністерства оборони України, яке має такий колосальний досвід, тож не зрозуміло, кому, та ще й у такий ганебний спосіб вигідно нищити військову журналістику. Не дайте знищити військове медіа в умовах війни! Тільки ворогу може бути вигідно знищення Інформаційного агентства під час війни.