Настане час, коли не спільна біда об'єднуватиме людей, а спільна перемога, - дружина Асана Ахтемова опублікувала лист політбранця

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Листопада 2021, 08:40
Ліна Тимошина
19 Листопада 2021, 08:40

Дружина політбранця Асана Ахтема Репіка Ахтемова опублікувала на сторінці у Фейсбук лист від чоловіка, який вона отримала 28 жовтня. Там він ділиться враженнями від поїздки до суду та висловлює подяку усім, хто його підтримує. Ахтем розповів, що в коридорі серед натовпу зустрів свого брата Азіза Ахтема.

Немає опису світлини.
Фото: сторінка Фейсбук Репіки Ахтемової

Намагаюся щодня знаходити спосіб підбадьорити його, підтримати морально. Це дуже важливо у цих стінах", - написав Ахтем.

Політв'язень написав, що їх посадили в автозак заповнений арештантами так, що було важко дихати і було дуже спекотно. І привезли до Київського районного суду Сімферополя.

Коли машина зупинилася і відчинилися двері, ми почули людей, які зібралися біля суду для того, щоб підтримати нас. Вони вигукували: "Асан, ми з тобою!", "Азіз, тримайся!". Після довгої ізоляції від зовнішнього світу, це дуже піднімає дух, з іншого боку "ком" у горлі. А коли дізнався, що багатьом виписують штрафи, кулаки стиснулися від злості, - зізнався Асан Ахтем.

Бранець Кремля сподівався побачити Нарімана Джеляля та перекинутися хоча б парою фраз. Утім, не вийшло. Він написав, що, попри все, намагається міркувати позитивно.

Думаю про те, як уся ця ситуація згуртувала людей, народ. Багато людей, які через розбіжності не спілкувалися, забули колишні образи та налагодили стосунки. Я радий цьому. Знаю, настане час, коли не спільна біда об'єднуватиме людей, а спільна Перемога! Адже наш народ заслуговує на це!, - наголосив Асан Ахтем.

Він повідомив, що отримав багато листів від рідних і друзів. А ще малюнок від сина, і не міг стримати сліз.

Мій синочок, мій герой, вже зовсім дорослий. Братиму з нього приклад і не падатиму духом. Ось так, семирічний хлопчик є прикладом для дорослого чоловіка, - сказав політв'язень.

Асан Ахтем подякував усім, хто бореться за правду та підтримує бранців. До слів подяки приєдналася і його дружина Репіка Ахтемова.

Ми це відчуваємо. І, мабуть, найголовніше – підтримка всіх небайдужих людей не дає нам опустити руки та зламатися, - написала вона.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Асану Ахтемову, затриманого в Криму на початку вересня. В'язень Кремля пробуде у СІЗО до 23 січня 2022 року.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.

Пізніше з'ясувалося, що Асана жорстоко катували і він обмовив себе. Після тортур у нього почалися проблеми зі здоров'ям.

18 вересня окупанти посилили звинувачення політв'язню. Звинувачення перекваліфікували на більш тяжке за тією ж статтею, однак за частиною 2, статті 281 КК РФ ( «Диверсія, вчинена організованою групою осіб»). Дана частина кримінальної статті карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.