«Настане день, коли в Росії шукатимуть винних у політичних репресіях і призначать терористами вже вас», - Аріфмеметов, якого засудили до 14 років

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Листопада 2022, 11:44
Осман Аріфмеметов
Ліна Тимошина
24 Листопада 2022, 11:44

Настане день, коли в Росії шукатимуть винних у політичних репресіях, переслідуванні активістів, журналістів, правозахисників.

Про це написав в останньому слові громадянський журналіст Осман Аріфмеметов, якого 24 листопада Південний окружний військовий суд засудив до 14 років у колонії суворого режиму, повідомила правозахисниця Лутфіє Зудієва у Фейсбук.

Ви призначаєте нас терористами, ставитеся до нас як до терористів, хоча жодного теракту ми не готували. Настане день, коли в Росії шукатимуть винних у політичних репресіях, переслідуванні активістів, журналістів, правозахисників. І призначать терористами вже вас. Як найнижча ланка цієї системи, як виконавців незаконних усних тіньових доручень, — написав в останньому слові Аріфмеметов.

У СІЗО Османа Аріфмеметова змушували голосувати на референдумі щодо поправок до Конституції РФ. Він відмовився. Учора в суді йому не дали виступити з останнім словом кримськотатарською мовою, - розповіла правозахисниця.

Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв та Руслан Сулейманов – одні з перших громадянських журналістів «Кримської солідарності». Вони вели прямі трансляції, коли російські спецслужби та поліцейські затримували їхніх співвітчизників, поспішали до місць обшуків у будинках кримських татар, відвідували судові засідання, наголосила Зудієва.

Як повідомляли QIRIM.News, Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив вирок громадянським журналістам «Кримської солідарності» Рустему Шейхалієву, Руслану Сулейманову та Осману Аріфмеметову, а також активістам Енверу Аметову та Яшару Муєдінову.