Настільна книга музичної спадщини кримських татар — «Qırımnın yerli muzıkası»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Вересня 2021, 10:52
Асіф АлієвQHA
14 Вересня 2021, 10:52

Хрестоматія кримської музики, де зібрані зразки музично-пісенного фольклору корінного народу Криму.

Так назвав книгу «Qırımnın yerli muzıkası» кримськотатарський діяч культури Сеіт-Яг'я Казаков.

Авторство книги належить композитору заслуженому діячеві мистецтв України Джемілю Карікову.

«Це настільна книга не тільки для музикантів, а й для кожного, хто цікавиться музичною спадщиною кримських татар. Краще не було «до» і не буде «після». Упевнений. Величезна подяка Джемілю Карікову за неоціненний подарунок для свого народу!», - написав Казаков.

Кримськотатарській професійний музикант Куртмеметов Алім, назвав книгу «історичною подією».

«Цю книгу Джеміль-оджа писав 7 років. Якби я міг схарактеризувати цю книгу, я б сказав, що це «Наукова енциклопедія для кримськотатарських музикантів». Можливо, саме ця книга стане головним орієнтиром для нового покоління музикантів. Книга має майже 1000 сторінок кримськотатарської музики», - написав він в Facebook.

Книгу написано кримськотатарською мовою в латинській графіці, що, як переконаний Алім Куртмеметов, допоможе охопити більшу аудиторію, зокрема в Туреччині, Болгарії, Румунії, Азербайджані.

Раніше в інтерв'ю «Кримським новинам», Каріков повідомив, що в його книзі, яка, він припускав видати в 2020 році є спеціальний розділ «Кочь сюргюн иллары» («Роки депортації та виселення»), де розповідається про музику кримських татар в період депортації .