НАТО напрацьовує стратегію протидії російській агресії – Лакійчук про «Об’єднані зусилля – 2021»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Вересня 2021, 17:51
Ліна Тимошина
27 Вересня 2021, 17:51

У спільних з Україною навчаннях НАТО напрацьовує певну стратегію протидії Російській Федерації. Про це в коментарі «Qirim.news» сказав військовий експерт, керівник безпекових програм «Стратегія XXI» Павло Лакійчук.

Проведення міжнародних навчань на території Чорного моря, з одного боку, це підготовка військово-морських сил ЗСУ до стандартів НАТО, їх підтягування до загального рівня взаємодії з  військово-морськими силами держав НАТО. З іншого боку, в останні роки Альянс приділяє нарешті значно більше уваги безпеці в Чорноморському регіоні, напрацьовує тут свою певну стратегію протидії Російській Федерації», - заявив Лакійчук.

Експерт прокоментував спільні з НАТО навчання в акваторії Чорного і Азовського морів.

На відміну від Азовського моря, де ми обмежені російсько-українськими договорами, Чорне море відкрите. І тут наші партнери можуть нам допомогти повною мірою. Недарма росіяни проводили напередодні на наших вишках, на захоплених наших вишках в акваторії Чорного моря так звані контртерористичні навчання. Фактично, вони цим демонструють, що вони остерігаються, що Україна захоче повернути, і час грає на нашому боці», - пояснив керівник безпекових програм «Стратегія XXI».

Лакічук розповів, що росіяни зазвичай вдаються до перекриття районів бойової підготовки в місцях, де проходять натівські навчання. І тим самим створює підґрунтя для провокацій.

Це така гібридна стратегія, поки що не винайдено шляхів для її нейтралізації. І саме такі дії – закриття районів одночасно двома сторонами, в принципі, може призвести до інцидентів. Якщо в одному районі проводять бойову підготовку, стрільби кораблів різних сторін, неузгоджені між собою,то, безумовно, можливі неприємні інциденти, а, можливо, й провокації», - наголосив він.

Утім, як каже експерт, держави НАТО демонструють стриманість і не ведуться на провокації.

З досвіду попередніх навчань, наші партнери , і іспанці, і британці демонстрували стриманість, впевненість. І коли діють впевнено і стримано і не відповідають на провокації або їх ігнорують, і результат виходить той, що не очікував наш противник», - підсумував Лакійчук.

Як повідомляли «Qirim.news» , З 22 по 30 вересня на всіх основних українських військових полігонах, а також в акваторії Чорного і Азовського морів проходить Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля – 2021».