НАТО повністю підтримує Україну. Україна ніколи не стане частиною «русского мира»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
13 Квітня 2021, 14:35
Тетяна Нікішина
13 Квітня 2021, 14:35

НАТО ніколи не визнає анексію Криму та підтримує суверенітет України.

Про це заявив на спільному з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою брифінгу генсек НАТО Йенс Столтенберг.

НАТО ніколи не визнає незаконну анексію Криму, — заявив Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО заявив, що ніхто не може втручатися у вступ України в Альянс. Лише країна вирішуватиме, яка готова до членства.

Це залежить від України, коли вона вирішить, що готова до членства в НАТО. Ніхто не може перешкодити або втручатися в цей процес. Це суверенне право нації — звертатися по членство. Союзники врешті-решт вирішать, коли це станеться, це дуже важливий принцип, — заявив генсек.

Він підкреслив, що Росія зараз намагається вводити сфери впливу і вирішувати, що можуть робити її сусіди.

Ми вважаємо, що Україна повинна сама вирішувати свій шлях, і тільки союзники можуть вирішити, чи виконані стандарти. Ми підтримуємо Україну на шляху реформ, це єдиний шлях, щоб наблизитися до євроатлантичної інтеграції. І ми відхиляємо ту ідею, що Росія заявляє про право вето на суверенне право держав вирішувати, який саме захист вони вибирають, — сказав Столтенберг.

У свою чергу, глава українського МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що для України вступ до НАТО — це питання часу.

Ми віримо, що Альянс — інституція, якій можна довіряти, яка виконує свої обіцянки. Для нас в Україні членство в НАТО — питання часу, — сказав Кулеба.

Він додав, що жодних інших критеріїв, крім досягнення Україною сумісності з Альянсом, немає, а РФ не може впливати на цей процес.

Україна не хоче війни, ми не плануємо жодних наступальних дій, — нагадав міністр.

Кулеба також подякував Столтенбергу і партнерам НАТО за надання Україні статусу партнера розширених можливостей НАТО. Крім цього, він зазначив, що, з огляду на ескалацію з боку РФ, Україна і НАТО повинні використовувати всі можливості, щоб наповнити таку співпрацю практичним змістом.

А генсек НАТО нагадав, що лише 30 країн-союзників Альянсу можуть вирішувати долю членства України в НАТО.

Це залежатиме не лише від політичної волі представників НАТО, а й від модернізації української армії та проведення реформ.

Реформи — найкращий шлях у напрямку євроатлантичної інтеграції, — додав Столтенберг.

Також на спільній пресконференції Столтенберга і Кулеби НАТО офіційно звернувся до РФ із закликом відвести війська від кордону з Україною.

Генсек НАТО підкреслив, що Альянс чітко відстежує усе, що відбувається на лінії зіткнення в районі проведення ООС на Донбасі, а також на ділянках російсько-українського кордону.

Окремо Столтенберг висловив співчуття останнім втратам серед українських військових.

НАТО підтримує Україну ділом, Альянс у минулому вже ввів санкції і розмістив свої війська біля кордонів з РФ, — нагадав Столтенберг.

Лише за останні декілька тижнів Росія пересунула тисячі військ у бойовій готовності до ділянок російсько-українського кордону.

З моменту окупації Кримського півострова це вперше, коли фіксується така військова активність регулярної армії РФ.

Стратегічно Росія повинна зрозуміти, що Україна належить до світу демократії, до західного світу. Тому Україна ніколи не стане частиною «русского мира», — запевнив глава МЗС України Кулеба.

Як повідомляли «Кримські новини», державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен має намір цього тижня відвідати Брюссель, щоб обговорити у штаб-квартирі НАТО дії Росії, спрямовані проти України.