НАТО «вкрай занепокоєне» нарощуванням військових сил Росії в акваторії Чорного моря

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 13:50
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 13:50

Північноатлантичний альянс має «велике занепокоєння» з приводу масштабного нарощування військових спроможностей Росії, зокрема, в регіоні Чорного моря і в окупованому Криму.

Як повідомляють в альянсі, про це генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив під час брифінгу за підсумками зустрічі з президентом Мавританії.

НАТО дуже уважно відслідковує тенденцію на нарощування російської присутності, не лише в Лівії, але в інших частинах Африки та на Близькому Сході, у Сирії і в регіоні Чорного моря у Криму, а також в Балтійському регіоні та у Високих широтах Півночі. Тож є реальністю, що ми бачимо військові нарощування Росії (в усьому цьому регіоні – прим. ред.). Це те, що викликає глибоке занепокоєння, — відзначив Столтенберг.

Він зауважив, що у відповідь на військові приготування РФ НАТО підвищило готовність сил, почало більше інвестувати у розвиток спроможностей та адаптуватися до необхідності мати справу з більш загрозливою Російською Федерацією, яка вкладає великі ресурси у військове спорядження та збільшує військову присутність вздовж кордонів альянсу.

В аналітичній доповіді «НАТО-2030», яка була оприлюднена у грудні, Росія визначається «як джерело найглибшого геополітичного виклику для усього альянсу». Ця країна продовжує агресію проти України та у Грузії, нарощує військову присутність у високих широтах Півночі та у Північній Атлантиці, а також військово-повітряні та військово-морські спроможності у Баренцевому морі, на Балтиці, у Чорному та Середземному морях.

Як повідомляли «Кримські новини», НАТО посилює присутність у Чорному морі у відповідь на окупацію Криму. У рамках місії Північноатлантичного альянсу, есмінець США прибувдо Чорного моря для регулярного патрулювання.