НАТО вперше опублікувало допис українською. А речниця ОПи тим часом шукає «українську російську»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
05 Квітня 2021, 19:01
Тетяна Нікішина
05 Квітня 2021, 19:01

Сухопутне командування НАТО (NATO Allied Land Command) вперше опублікувало на сторінках у соціальних мережах пост українською мовою. Публікація присвячена партнерству України і НАТО.

Про це йдеться в повідомленні NATO Allied Land Command у Твіттері і фейсбуці в понеділок, 5 квітня.

Текст написаний англійською та українською мовами. До цього всі публікації були тільки англійською.

Україна є цінним партнером Альянсу як один із шести наших партнерів із розширеними можливостями, і в даний час у штабі LANDCOM працює один український офіцер, — йдеться в дописі.

До публікації додані фото навчань ЗСУ.

DID YOU KNOW that Ukraine is the first partner nation to take part in the NATO Response Force?Чи знали ви, що Україна...

Posted by NATO Allied Land Command on Monday, April 5, 2021

Тим часом, прессекретарка президента України Юлія Мендель звинуватила деяких захисників української мови у породженні зла і ненависті.

Про це вона заявила в ефірі програми «Погляд з Банкової» на телеканалі «ДОМ».

У боротьбі за мову деякі українці перетворилися на янголів із піною на губах, які вступають у бій за праву справу. І вони породжують вічний дух ненависті. І зло на землі не має кінця, — заявила Мендель.

Речниця ОПи (Офісу президента) також заявила, що «українська російська мова» є частиною культурного розмаїття України.

Росія не є монополістом на російську мову, і нам пора давно самим демонополізувати цю російську, і сказати голосно, що в Україні є українська російська мова, — сказала вона.

Нагадаємо, згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою в Україні є українська, тому заяви прессекретарки президента Володимира Зеленського Мендель щодо «російської української мови» не відповідають Основному закону нашої держави.

Про це в ефірі «Прямого» заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Три тижні тому президент Зеленський на форумі «Україна 30» сказав, що в нашій країні державною мовою є одна — українська, і для неї мають бути створені найкращі умови. Якщо продовжити його слова, то має імплементуватись та ефективно діяти закон про мову. Отже, до кінця року, як це визначено стратегією дій уряду на 2021 рік, має з’явитись державна програма розвитку й опанування української мови. Водночас маємо сьогодні слова речниці президента. У мене виникає просте запитання: ми тепер на кого орієнтуємось? Тому я як уповноважений із захисту державної мови абсолютно не реагую на такі заяви на деяких телеканалах, які, на щастя, не користуються популярністю серед свідомих українців, — сказав Кремінь.

Він також зауважив, що заяви прессекретарки Зеленського суперечать нормам Конституції України.

Кодифікатором російської мови у світі є Російська Федерація, тому кодифікація російської мови в Україні неможлива. Тому я не поділяю подібних заяв (Юлії Мендель — прим. ред.) і вважаю їх такими, що не мають жодних перспектив. Крім того, статтею 10 Конституції України визначено, що єдиною державною мовою в Україні є українська. Якщо хтось переживає за мову нацменшин і корінних народів, їм надано право, умови для кращого розвитку, визначені Основним законом, — зазначив мовний омбудсмен.

Нагадаємо, у Бахмуті на Донеччині після низки складних операцій 5 грудня 2019 року помер 38-річний громадський активіст і волонтер Артем Мирошниченко. Знайомі Мирошниченка повідомили, що його 29 листопада жорстоко побили підлітки 16 і 17 років, спортсмени, які займалися бойовими мистецтвами. За їхніми даними, причиною побиття стало те, що активіст на їхні запитання відповів українською.

Як повідомляли «Кримські новини», секретар РНБО Олексій Данілов наголошує, що наша країна не потребує нічиїх порад у питанні захисту своєї державної мови, тим паче — від агресора.

Він заявив, що після окупації українського Криму та розв’язання війни на частині території Луганської та Донецької областей під кураторством і за безпосередньою участю російських військ, Росія для українців — країна-агресор.