Албанію на саміті представила міністерка з питань відносин з парламентом Еліза Спіропалі. Вона зауважила на важливості єдності й продовження санкційного тиску на Росію, а також на відновленні свободи навігації у Чорноморському регіоні, Середземномор’ї. «Ми підтримуємо резолюцію ООН стосовно мілітаризації Криму. І справді цінуємо співпрацю з Україною», — сказала Спіропалі.
Надію на те, що «Кримська платформа» допоможе притягти Росію до відповідальності за порушення міжнародного права, висловила і міністерка Великобританії з питань європейського сусідства та Америки Венді Мортон. «Ми заявляємо про нашу солідарність з усіма українцями: від заходу до сходу, до останнього шматочка землі на самому півдні Кримського півострова. Крим — це Україна», — зазначила голова міністерства.
Заступник голови МЗС Норвегії Аудун Хальворсен пояснив, що міністр не зміг приїхати на саміт через підготовку до виборів у своїй країні, але передавав сердечні вітання українцям з Днем Незалежності. «Ми спостерігаємо наростаючу мілітаризацію окупованого Криму, а це загроза для Чорноморського регіону, Азовського моря. Ми бачимо політичні вироки, як меншинам та іншим спільнотам відмовляють у їхніх правах. Ми закликаємо Росію дотримуватися міжнародно визнаних прав людини, поважати культурну спадщину і надати міжнародним організаціям безперешкодний доступ до Криму», — озвучив позицію Норвегії Хальворсен.
Нещодавно призначений міністр закордонних справ, ЄС і співробітництва Іспанії Хосе Мануель Альбарес Буено запевнив, що Україна може розраховувати на підтримку його держави. «Ми відчуваємо біль українців через ситуацію в Криму. Завдяки запуску «Кримської платформи», завдяки високому рівню представленості міжнародної спільноти тут вам вдасться об’єднати всіх у протидії цій незаконній ситуації», — підкреслив міністр.
Заступник міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Бенедетто делла Ведова підкреслив, що за останні 30 років відновлення незалежності Україна стикнулася з великою кількістю викликів. «І ми висловлюємо наше захоплення тим, як ваша країна бореться проти загроз вашій стабільності й безпеці. Ми розуміємо всі ті небезпеки, з якими стикаються кримські татари. Ми єдні у невизнанні незаконної анексії Криму, і цю позицію підтримуємо на європейському рівні», — додав Ведова.
Генсекретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у свою чергу перелічила ті заходи та санкції, які міжнародна організація запровадила щодо Росії за збройну агресію на Донбасі та окупацію Криму. «Ми рішуче дотримуємось позиції, що Росія має завершити окупацію і допустити нашу організацію до Криму. Звісно ж, ніхто не може обіцяти швидкого вирішення ситуації, але Рада Європи робитиме все, аби впевнитися в тому, що українці можуть жити в мирі й безпеці, з дотриманням прав людини», — сказала вона.
Також на саміті виступив азербайджанський дипломат Алтай Ефендієв. Але він представляв не свою країну, а взяв слово у якості Генсекретаря Організації за демократію і економічний розвиток (ГУАМ), до складу якої у 1997 році увійшла Грузія, Україна, Азербайджанська Республіка та Республіка Молдова. Він привітав українців з Днем Незалежності.