Не можна порівнювати: Зеленський розповів про різницю між Україною та Афганістаном

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Вересня 2021, 14:49
Асіф АлієвQHA
13 Вересня 2021, 14:49

Україну не можна порівнювати з Афганістаном, адже наша країна вже понад сім років протистоїть одній з наймогутніших армій світу, і український народ спочатку стримував агресію лише власними зусиллями.

Про це, як передає офіс Президенту України, заявив ведучому програми GPS журналісту телеканалу CNN Фаріду Закарія голова держави Володимир Зеленський.

Він наголосив, що на початку російської агресії українці об’єднувалися у добровольчі батальйони та створювали волонтерські ініціативи, щоб захистити власну країну.

«У 2014 році, нехай пробачать нам партнери зі США та ЄС, спочатку ми опинилися там, де опинилися. Відбулася ескалація, Росією були окуповані наші території. З нами поруч нікого не було. Не було ніякої військової техніки, крім того, що було в нас. Інших військ не було, лише громадяни України», – сказав він.

Він зазначив, що за вісім років Росія не змогла захопити Україну.

«Це не армія «Талібану». Це – одна з наймогутніших армій світу. Ми відстоювали свою державність. Ось чому, я думаю, ми максимально незалежні від будь-якої країни», – підкреслив Зеленський.

Глава держави зауважив, що Україна, на відміну від Афганістану, не має сильної залежності від США.

«Я вважаю, що за чотири, п’ять чи сім днів неможливо таку велику державу – за територією, за чисельністю населення – просто окупувати», – сказав президент.

Відео розмови можна подивитись на сайті CNN.

У своєму Twitter акаунті Закарія опублікував частину розмови, яка стосується взаєминам між Зеленським та колішним президентом США Дональдом Трампом.

Нагадаємо, напередодні 10 вересня вночі з Афганістану вилетів перший міжнародний комерційний рейс зі 113 людьми на борту. Серед пасажирів були громадяни США, Канади, України, Німеччини та Великої Британії.