«Не надають нашим співгромадянам необхідної медичної допомоги» — Денісова розповіла про систематичне порушення прав щодо двох кримських політв'язнів

Новини
Ігор ЗайцевQHA
27 Грудня 2019, 15:07
Ігор ЗайцевQHA
27 Грудня 2019, 15:07

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова стверджує, що адміністрація пенітенціарної установи Росії у Ростові-на-Дону систематично порушує права незаконно засуджених кримських татар з «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Тимура Ібрагімова і Сервера Зекірьяєва.

Про це український омбудсмен заявилана своїй сторінці у Facebook.

Тимур Ібрагімов — інвалід III групи — у нього відсутнє одне око. Сервер Зекірьяєв має хронічний остеохондроз, радикуліт, ниркову недостатність і гіпертонію. Окрім того зараз Сервер скаржиться на запалення лімфатичних вузлів на шиї і проблеми з судинами на ногах, — написала Денісова.

Незважаючи на проблеми зі здоров'ям адміністрація СІЗО відмовляється надавати необхідну медичну допомогу політв'язням.

Окрім цього Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону відмовив стороні захисту в наданні медичної допомоги Ібрагімову і Зекірьяєву.

Український омбудсмен звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової терміново вжити заходів з проведення повного медичного обстеження, за результатами якого забезпечити надання необхідного лікування.

До «другої бахчисарайської групи» входять Сулейман (Марлен) Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Мемет Бєлялов, Сервер Зекірьяєв, Ернес Аметов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаїлов.

Шістьох фігурантів справи затримали 11 жовтня 2017 року, а двох інших — Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова — під час обшуків 21 травня 2018 року. Назва «бахчисарайська група» походить від того, що затримані кримські татари є вихідцями з Бахчисарая та його околиць.