«Не залишиться без реакції». Москва пригрозила Чехії за затримання громадянина РФ за запитом Києва

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Вересня 2021, 14:33
Асіф АлієвQHA
14 Вересня 2021, 14:33

Росія зажадала пояснень від Чехії після затримання в аеропорту Праги росіянина Олександра Франчетті за міжнародним ордером на арешт, виданим за запитом України.

Про це йдеться в коментарі прес-секретаря МЗС РФ Марії Захарової, опублікованого на сайті зовнішньополітичного відомства Росії.

За словами Захарової, РФ зажадала від посла Чеської республіки в Москві Вітезслава Півоньки
надати детальну інформацію «щодо мотивів дій чеських властей і інкримінованих російському громадянинові правопорушень».

«Попередили посла, що продовження деструктивної лінії Праги щодо Росії і її громадян призведе до подальшої деградації з ініціативи чеської сторони двосторонніх відносин і не залишиться без реакції з нашого боку», - йдеться в заяві МЗС.

Тим часом, як повідомляє телеграм-канал Карточній будиночок: Європа, Франчетті доставили в Міський суд в Празі, де буде розглядатися питання про його взяття під варту.

Як повідомив «Кримським новинам» керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний, Генпрокуратура відправила запит Чехії з проханням про видачі росіянина, учасника незаконних військових формувань в Криму Олександра Франчетті.

Нагадаємо, 13 вересня ми повідомляли, що в аеропорту Праги був затриманий громадянин країни-агресора РФ Олександр Франчетті. Як відомо, у 2014 році Франчетті приїхав до Криму, вступив в незаконне збройне формування «Самооборона Севастополя». У Росії Франчетті був нагороджений медаллю «За повернення Криму».

В МЗС України заявили, що в Україні працюють над завершенням необхідних процедур з метою передачі Олександра Франчетті нашому правосуддю.