«Негайно звільніть Нарімана Джеляла і понад сто інших політв’язнів» — чеські депутати звернулися до Росії

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
10 Вересня 2021, 14:50
Асіф АлієвQHA
10 Вересня 2021, 14:50

Члени Сенату Чехії і депутати нижньої палати парламенту засудили арешт в окупованому Росією Криму лідера кримських татар Нарімана Джеляла і вимагають звільнити його й інших політв’язнів.

Про це йдеться у заяві, що є у розпорядженні «Європейської правди». Її підписали 17 сенаторів і близько 10 депутатів.

Ми — сенатори і сенаторки, депутати та депутатки Парламенту Чеської Республіки, що нижче підписалися, — рішуче засуджуємо арешт першого заступника голови Меджлісу кримських татар пана Нарімана Джеляла в Криму 4 вересня 2021 року. Разом з ним було затримано ще чотирьох невинних людей… Ми вважаємо, що цей арешт є цинічною реакцією Російської Федерації на нещодавнє засідання Кримської платформи у Києві, участь у якому взяв також голова Сенату Чеської Республіки, де, зокрема, обговорювалося і становище кримських татар у Криму, — йдеться у заяві.

Наріман Джелял

Парламентарі згадують виступ Джеляла у Сенаті Чехії у березні 2020 року. Вони зазначають, що з вуст кримського татарина лунали слова, «що ненасильницькими методами виступає на захист прав людини, дотримання міжнародного права та виконання міжнародних зобов’язань, що їх взяла на себе Російська Федерація»

З великим занепокоєнням спостерігаємо за безпідставними спробами представити пана Джеляла як екстреміста та засуджуємо політичні репресії з боку влади РФ, — заявляють парламентарі.

Парламентарі закликали РФ негайно звільнити Джеляла та ще чотирьох затриманих осіб.

Ми також вимагаємо звільнити понад сто інших політв’язнів у Криму включно з тими, хто протиправно утримується у в’язницях РФ. Ми закликаємо уряд Чеської Республіки домагатися звільнення цих політичних в’язнів у рамках ЄС та ініціювати подальші скоординовані кроки держав-членів ЄС, — наголошують вони.  

Нагадаємо, 8 вересня у Верховній Раді був зареєстрований проєкт постанови №6007 щодо незаконного затримання в окупованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, а також інших кримських татар.

Сьогодні, 10 вересня, Верховна Рада підтримала постанову №6007 щодо засудження нової хвилі репресій в окупованому Криму. За постанову проголосували 293 парламентаря.

Також нардеп Ахтем Чийгоз наголосив, що нові обшуки і затримання 3-4 вересня кримських татар є помстою окупантів з команди «глави» Криму Сергія Аксьонова за наказом президента держави-окупанта Росії Володимира Путіна.