«Негайного звільнити кримськотатарських активістів», - спільна заява саміту Україна – ЄС

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Жовтня 2021, 13:56
Асіф АлієвQHA
12 Жовтня 2021, 13:56

Сьогодні, 12 жовтня президент України Володимир Зеленський та головиЄвропейської Ради Шарль Мішель і Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн після проведеній зустрічі в рамках 23-го Саміту Україна – ЄС схвалили спільну заяву.

Заява, яка складається з 16 пунктів, містить і питання тимчасово окупованого Криму.

Сторони рішуче засуджують порушення суверенітету та територіальної цілісності України внаслідок актів агресії російських збройних сил, починаючи з лютого 2014 року.

ЄС та Україна засуджують незаконну анексію Росією українських Автономної Республіки Крим та міста  Севастополя, посилення мілітаризації півострова, серйозне погіршення  ситуації з правами людини, а також обмеження свободи в’їзду громадян України на Кримський півострів та виїзду з нього.

«Ми засудили проведення виборів до Державної Думи Російської Федерації, що проводилися на незаконно анексованому Кримському півострові 17-19 вересня 2021 року всупереч духу та цілям Мінських домовленостей, до участі в яких також були залучені жителі непідконтрольних Уряду України територій Донецької та Луганської областей», - йдеться у заяві.

Україна та ЄС закликали Росію надати міжнародним організаціям і правозахисникам безперешкодний доступ до районів, які наразі не перебувають під контролем України, включаючи Кримський півострів, та поважати міжнародне гуманітарне право.

Київ та Брюссель закликали Кремль негайного звільнити всіх незаконно утримуваних та ув’язнених осіб на Кримському півострові та в Росії, включаючи кримськотатарських активістів.

Сторони також закликали вивести російські війська та техніку від східного кордону України та Кримського півострову.

Раніше Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що саміт Україна - ЄС, це «можливість для ЄС ще раз засвідчити повну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України».