Неналежне користування надрами в окупованому Криму: прокуратура АРК звернулася до суду з позовом

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Лютого 2023, 16:28
Ліна Тимошина
02 Лютого 2023, 16:28

Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом про анулювання дозволу на користування надрами одного з найбільших суднобудівних комплексів РФ, що незаконно функціонує в окупованому Криму та забезпечує потреби військово-морського флоту агресора, будуючи атомні підводні човни.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

Встановлено, що російська компанія «Виробниче об'єднання «Північне машинобудівне підприємство», відоме також як «Севмаш», здійснює видобуток корисних копалин на підставі дозвільних документів, які були видані українським державним органом для її філії – оздоровчо-лікувального центру пансіонату «Северний», - йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що вказане стало підставою для звернення до суду в інтересах держави в особі Державної служби геології та надр України з позовом про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування.

Як повідомляли QIRIM.News, раніше Прокуратура АР Крим повідомила про підозру гендиректору підприємства, який керував незаконним видобутком корисних копалин загальнодержавного значення на окупованому півострові.

Як повідомляли QIRIM.News, у червні 2022 року Служба безпеки припинила діяльність організації, яка займалась незаконним видобутком українських надр у промислових масштабах. Свої мільйонні прибутки компанія направляла на фінансування повномасштабної агресії рф, а також на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму та на сході України.