«Необхідно бути готовими до невідкладного запровадження превентивного пакета санкцій проти РФ задля протидії агресивним намірам Кремля», - Зеленський у розмові з Джонсоном

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Січня 2022, 09:05
Ліна Тимошина
14 Січня 2022, 09:05

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. На тлі нинішніх безпекових викликів Глава держави розповів про ситуацію навколо України. Володимир Зеленський окремо зробив акцент на кроках, що здійснюються з метою досягнення миру в межах наявних переговорних форматів. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Президент України поінформував Прем’єр-міністра Великої Британії про заходи, яких вживає українська сторона для активізації переговорного процесу в межах Нормандського формату. Глава держави також повідомив про мирні ініціативи України, зокрема щодо взаємного звільнення утримуваних осіб, - йдеться у повідомленні ОПУ.

Володимир Зеленський подякував Борису Джонсону за незмінну підтримку з боку Великої Британії суверенітету, територіальної цілісності України та євроатлантичних прагнень нашої держави.

Ваша позиція чітка, зрозуміла й незмінна. І це саме та позиція, на яку очікує український народ від наших партнерів, – наголосив президент.

Зеленський окремо відзначив важливість практичної допомоги, яку надає Велика Британія Україні, та зазначив, що це є яскравим проявом дієвої підтримки у сфері безпеки. І наголосив, що жодні рішення стосовно України не повинні ухвалюватися без України.

Глава держави заявив, що позиція західних країн у діалозі з Російською Федерацією має залишатися твердою й рішучою; необхідно бути готовими до невідкладного запровадження превентивного пакета санкцій проти РФ задля протидії агресивним намірам Кремля, - зазначили в ОПУ.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 вересня Президент України Володимир Зеленський у Нью-Йорку зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та передав йому список з майже 450 українців, яких незаконно утримують на тимчасово непідконтрольних територіях і в Російській Федерації.