«Необхідно терміново розблокувати порти. Для цього потрібна зброя і ракети — щоб витіснити окупантів із наших берегів», - Умєров в ефірі Fox News

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Червня 2022, 14:34
Фото: goloszmin
Ліна Тимошина
16 Червня 2022, 14:34

Потрібно терміново розблокувати порти. Бо якщо світ не отримає українського зерна, 400 мільйонів людей по всьому світу можуть померти від голоду. Про це заявив народний депутат, член української делегації на переговорах з Росією Рустем Умєров в інтерв’ю американському телеканалу Fox News.

Скріншот

Нам терміново потрібно розблокувати порти. Для цього потрібна зброя і ракети — щоб витіснити окупантів із наших берегів, - наголосив Умєров.

Він розповів, що Україна щорічно виробляє понад 100 мільйонів тонн агропродукції, з них 50 мільйонів — йде на експорт. До війни Україна щомісяця експортувала 5-6 мільйонів тонн.

Наразі, при всіх наших потужностях, максимальна кількість продукції, яку ми можемо експортувати — до 1 мільйона тонн, - зауважив депутат.

І додав, що починається нова вертикаль у переговорах — агропродовольча безпека. Тобто робота над розблокуванням українських портів.

Умєров подякував ефірі телеканалу американському народу та адміністрації за військову допомогу США в 1 мільярд доларів. Та висловив сподівання, що до кінця цього року, 20 мільярдна підтримка, яка була раніше анонсована, також буде доставлена в Україну.

Це буде потужна підтримка нашим бійцям на полях, які сьогодні запекло борються з російськими окупантами, - наголосив він.

Також Умеров повідомив, що за останні 3 місяці завдяки переговорам вдалося евакуювати до 400 тисяч людей з міст, де ведуться активні бойові дії, у 8 різних регіонах України.

Наша головна тема сьогоднішніх переговорів – це військовополонені (полонені) та евакуація громадян, - сказав депутат.

Як писали QIRIM.News, раніше Рустем Умєров, працюючи з колегами з Верховної Ради у Вашингтоні, повідомив, що США надають Україні ще 1 мільярд доларів безпекової допомоги.