«Неприйнятно і цинічно заявляти про «пробачення» Росії окупацію Криму» — Чубаров

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Липня 2021, 18:53
Ірина Требунських
21 Липня 2021, 18:53

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував висловлювання радниці лідера однієї з провідних польських опозиційних партій «Рух Польща 2050» Катажини Пелчиньскої-Наленч, яка закликала «пробачити» незаконну тимчасову окупацію Росією Криму. Коментар він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Політик нагадав, що Пелчиньска-Наленч на запитання, «чи можна полюбити Росію з Кримом і Донбасом», зазначила, що з Кримом такий варіант імовірний.

Чубаров підкреслив, що при цьому польська політикиня свідомо промовчала про репресії, переслідування і дискримінацію, яку окупанти застосовують до кримськотатарського народу.

Пані Катажина Пелчинська-Наленч, здається, не тільки не проти сама закрити очі на знищення російськими окупантами корінного кримськотатарського народу, а й опосередковано запрошує інших брати участь разом з російськими окупантами у цьому злочині, — обурився голова Меджлісу.

Також політичний підхід політикині Пелчиньскої-Наленч він окреслив як руйнівні для основоположних принципів міжнародного права.

«Упевнений, що польське суспільство знайде гідну відповідь на прикрі та неприпустимі висловлювання Катажини Пельчинської-Наленч, спрямовані проти України, Криму та кримськотатарського народу», — додав Чубаров.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував тези щодо небажання Росії бачити Україну членом НАТО та оцінки законопроєкту про корінні народи в Україні, які озвучив в інтерв’ю Володимир Путін.

Як повідомляли «Кримські новини», актуальні питання кримського порядку денного обговорили у червні в Меджлісі кримськотатарського народу під час зустрічі з віцеспікером Сейму Польщі Малгожатою Госевською.