«Неприпустима заява, яка розходиться з офіційною позицією», — Рустем Умєров про слова болгарського президента про Крим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Листопада 2021, 14:43
Фото: goloszmin.org
Асіф АлієвQHA
20 Листопада 2021, 14:43

Заява президент Болгарії Румена Радева, який назвав Крим російським і наполягає на знятті санкцій з РФ, є неприпустимою.

Про це повідомив народний депутат Рустем Умєров.

Він зазначив, що слова президента Болгарії розходяться з офіційною позицією Софії, яка підтримує територіальну цілісність України.

«На користь власних політичних дивідендів ставити під загрозу імідж усієї держави — некоректно. Територіальна цілісність та недоторканість України — не предмет для політичних маніпуляцій. Ми не будемо смиренно спостерігати, як Росія розв’язує війну у центрі Європи, вбиває наших людей та виживає кримськотатарський народ зі своєї Батьківщини» , - наголосив нардеп.

Стосовно неефективності санкцій проти Росії, про яких також говорив болгарський президент, нардеп порадив наступне:

«Якщо хтось вважає санкції проти Росії неефективними, потрібно працювати над тим, щоб робити їх більш дієвими. Але точно не знімати їх, тим самим потураючи незаконній поведінці агресора та окупанта»

Раніше болгарській експерт Огнян Мінчев обурився заявою свого президента про Крим Україна — 40-мільйонна європейська країна з багатовіковими зв'язками співпраці з Болгарією, а українська кров пролита за болгарську свободу.

Раніше представник болгарської делегації в Європарламенті Владислав Велєв заявив, що йому соромно за відверто прокремлівські слова Радева, який цієї неділі візьме участь у другому турі президентських виборів.

У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив QIRIM.News, що президент Болгарії має вибачитися за свої слова.

Нагадаємо, в Болгарії під час дебатів кандидатів у президент чинний глава держави Румен Радєв заявив, що Крим є територією РФ. Така заява прозвучала колись кандидати в президенти: Радєв і Анастас Герджиков перейшли до обговорення питань зовнішньої політики. Румен також заявив, що Болгарії потрібна прагматична політика щодо Москви і виступив за відміну антиросійських санкцій.