Незаконне переслідування кримськотатарських активістів: заочно судитимуть ще одного окупаційного суддю

Новини України та світу
Ліна Тимошина
06 Грудня 2021, 14:42
Ліна Тимошина
06 Грудня 2021, 14:42

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя, в порядку спеціального досудового розслідування, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно окупаційного судді за фактом вчинення державної зради. Про це повідомляє Прокуратура АР Крим на сторінці у Фейсбук. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений, після окупації півострова у 2014 році, зрадивши присязі на вірність народу України, перейшов на службу до незаконно створених судових органів та обійняв посаду голови «Джанкойського районного суду Республіки Крим».

Перебуваючи на вказаній посаді, «суддя» виніс постанови про визнання п’яти кримськотатарських активістів винними у, нібито, порушенні встановленого порядку організації чи проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи чи пікетування (ч. 5 ст. 20.2 КпАП РФ), - повідомили в прокуратурі.

Йдеться про події 3 травня 2014 року, коли окупаційна влада незаконно заборонила в’їзд до Криму колишньому Голові Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. Тоді, на знак протесту та виступаючи проти окупації, кримчани перекрили дорогу на кількох ділянках трас Сімферополь-Севастополь, Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, Сімферополь-Феодосія-Керч.

В прокуратурі додали, що своїми діями та рішеннями обвинувачений надавав допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла на півострові, на відправлення правосуддя на підставі законодавства РФ.

Як повідомляють джерела QIRIM.News, обвинувальний акт скерували щодо судді Пікули Едуарда Олександровича.

Як повідомляли QIRIM.News, 24 листопада, прокуратурою автономної Республіки Крим розпочато кримінальне провадження за фактом масових незаконних затримань кримських татар в окупованому Криму у Сімферополі, 23 листопада.