Незаконні обшуки та затримання кримських татар на окупованому півострові: розпочато кримінальне провадження

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Серпня 2022, 10:07
Ліна Тимошина
12 Серпня 2022, 10:07

Прокуратура АР Крим і міста Севастополя 11 серпня розпочала кримінальне провадження за фактом проведення «силовиками» держави-окупанта шести незаконних обшуків та затримань чотирьох кримчан в Джанкойському районі окупованого Криму. Про це повідомила пресслужба відомства у Телеграм.

За вказаними фактами правоохоронці автономії розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України, - йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що обшуки та затримання, що відбуваються на півострові - це продовження системних злочинів окупаційної адміністрації РФ в Криму.

Кінцевою метою таких дій є обмеження свободи релігії, витіснення корінного кримськотатарського населення за межі півострова та придушення спротиву окупації, - наголосили у відомстві.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкої та Джанкойському районі пройшли обшуки в будинках сімох кримських татар. За повідомленням Кримської солідарності, Едема Бекірова, Енвера Кроша та Мурата Мустафаєва вивезли у невідомому напрямку.

Нагадаємо, у будинку кореспондента «Кримської солідарності» Вілена Темерьянова, де був обшук, перебувають малолітні діти. Одна дитина серйозно хворіє. Про це у коментарі QIRIM.News розповіла правозахисниця Лутфіє Зудієва.

Як повідомляли QIRIM.News, у будинку матері кореспондента «Кримської солідарності» Вілена Темерьянова Лілії Ганієвої також пройшов обшук. Причому без її присутності. Після того, як жінка відійшла до родичів, вона помітила на кухні якісь брошури, які їй не належали.