Незаконні перельоти з РФ до окупованого Криму: прокуратура АРК повідомила про підозру гендиректору авіакомпанії «Сибір»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
06 Лютого 2023, 15:03
Фото: пресслужба прокуратури АРК та міста Севастополя
Ліна Тимошина
06 Лютого 2023, 15:03

Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополь повідомила про підозру генеральному директору російської авіакомпанії. Його підозрюють в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України до окупованого півострова Крим (ч. 3 ст. 332 КК України).

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

За даними слідства, підозрюваний з 2014 року обіймав посаду генерального директора підсанкційної в Україні «Авіакомпанії «Сибір». Використовуючи своє службове становище та маючи відповідний функціонал, підозрюваний організував злочинну схему, що полягала у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, з РФ на територію окупованого півострова Крим та у зворотному напрямку, - йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що регулярні рейси «Москва-Сімферополь-Москва» здійснювалися після закриття всіх повітряних пунктів пропуску через український держкордон, а також всупереч нормам міжнародного права та національного законодавства України.

Під керівництвом підозрюваного російська авіакомпанія з 2014 по 2019 роки здійснила щонайменше 1226 рейсів до закритого Україною аеропорту «Сімферополь» та у зворотному напрямку, - наголосили у відомстві.

У прокуратурі прізвища підозрюваного не називають. Однак, за даними джерел QIRIM.News, йдеться про Об'єдкова Володимира Миколайовича.