Незаконні розкопки в Криму: окупанти знайшли прикраси римської епохи

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Вересня 2021, 15:28
Асіф АлієвQHA
24 Вересня 2021, 15:28

Археологи з російського Інституту історії матеріальної культури та Державного Ермітажу знайшли на території колишнього південного передмістя Херсонеса в окупованому Криму ювелірні прикраси римської епохи.

Російські фахівці,повідомляють РІА Новини, проводили роботи на місці, де раніше розташовувався некрополь того періоду, що складається з похоронних камер, вирубаних прямо в скелях.

За словами наукового співробітника Ермітажу Сергія Соловйова, вони виявили два таких поховання, датовані першими століттями нашої ери.

«Одне з них раніше було розграбовано. Однак в ньому збереглися дрібні ювелірні вироби, які, ймовірно, не помітили зловмисники », - зазначив учений.

Серед них були два персні, сережки, намиста і керамічний посуд. У другому похованні, кістки були в поганому стані через велику вологість. Знайдені предмети ювелірного мистецтва з жовтого металу (імовірно золота) представляють високу художню цінність і цікаві для дослідження їх технології виробництва, символіки зображень і приналежності.

Раніше 15 вересня на розкопках в могильнику Опушки археологи Кримського федерального університету виявили рідкісну щодо збереження колекцію прикрас III століття н.е. Придбана незаконно колекція включає в себе одну пару сережок, три браслети і два нагрудних прикраси.