Незаконні розкопки в окупованому Криму: археологи знайшли колекцію прикрас III століття

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Вересня 2021, 17:39
Асіф АлієвQHA
15 Вересня 2021, 17:39

На розкопках в могильнику Опушки археологи Кримського федерального університету виявили рідкісну щодо збереження колекцію прикрас III століття н.е.

Як повідомляється на сайтіуніверситету, колекція містить одну пару сережок, три браслети та два нагрудних прикраси.

За словами фахівців, ювелірні предмети могли належати тільки високопоставленим особам. Вони знайдені в похованні предків середньовічних аланів, які жили на території Криму в III столітті нашої ери.

«Більшість знайдених зразків добре збереглися і представляють цінність для музейної колекції. Сережки цілком золоті, у срібних браслетів фольгою покривалися окремі деталі. Прикраси відносяться до пізньоримського поліхромної або, як його ще називають, сердолікового стилю», - розповів доктор історичних наук, професор кафедри історії стародавнього світу та середніх віків КФУ Ігор Храпунов.

Також археологи знайшли нові екземпляри мечів аланских воїнів з вирізами у п'яти клинка, що відносяться до IV століття. Такі екземпляри знаходять в різних регіонах Європи, але більша частина відбувається саме з Криму і Північного Кавказу.

Раніше повідомлялося, що Росія привласнила 4095 пам'яток культури в Криму. У доповіді зазначено, що інформацію надала національна комісія України у справах ЮНЕСКО. Крім того, країна-агресор вивозить артефакти з окупованого Криму, а потім експонує їх з «власними наративами».

Росіяни проводять несанкціоновані археологічні розкопки, перуть сліди культурної присутності кримських татар на півострові, а їх релігію перетворюють на зброю проти них самих.

Нагадаємо, в Спілці археологів України наголосили, що Росія як держава-окупант не має жодного права проводити будь-які роботи на пам’ятках у Криму.