Незрячого кримчанина окупанти хочуть відправити в СІЗО

Новини України та світу
Хельга Полтавка
28 Липня 2021, 15:52
Хельга Полтавка
28 Липня 2021, 15:52

У російському Південному окружному військовому суді 27 липня відбулося перше засідання по суті у фігурантів «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Як повідомляє ГО «Кримська солідарність», один із фігурантів справи, Олександр Сізіков, який має інвалідність І групи по зору і не здатний читати без шрифту Брайля, раніше був відправлений під домашній арешт.

Однак на засіданні суд оголосив подання про зміну запобіжного заходу Сізікову.

Домашній арешт йому хотіли замінити на СІЗО у зв'язку з «багаторазовими порушеннями», як стверджується, він часто залишав межі домоволодіння. І обвинувачення, і захист це заперечували.

Але прокурор зауважив, що якщо порушення повторяться, можна буде створити прецедент і перевести хвору людини під варту, – йдеться в повідомленні.

У кримчанина – інвалідність першої групи, він повністю втратив зір у 2009 році.

У російському Південному окружному військовому суді поки публічно не повідомляли про засідання у справі Сізікова, Аліма Суф'янова і Сейрана Хайредінова.

«Я до терористичних організацій стосунку не маю», – заявив Сизиков.

Решта підсудних обіцяють висловити своє ставлення до подій у процесі суду.

Як повідомляється, 27 липня на засіданні суду прокурор оголосив звинувачення, яке складається з 234 аркушів.

Прокурор планує допитати свідків, дослідити речові докази, а потім перейти до допиту підсудних. Наступне засідання окупанти планують на 10 серпня.

Нагадаємо, Сизиков і інші фігуранти, Алім Суф'яном і Сейран Хайредінов, звинувачуються в причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною з 2003 року, але діючої без обмеження на рівні національного законодавства України та багатьох країн світу. Суф'янов і Хайредінов у липні 2020 року були заарештовані в залі суду і поміщені в слідчий ізолятор Сімферополя. Олександр Сизиков, який має інвалідність І групи по зору, був відправлений під домашній арешт.

«Кримські новини» повідомляли, що в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Шістьох людей забрали в «управління ФСБ» у Сімферополі.