Незрячого кримського політв'зяня госпіталізували до лікарні

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Березня 2023, 09:30
Асіф АлієвQHA
28 Березня 2023, 09:30

Фігуранта «справи кримських мусульман» Олександра Сізікова госпіталізували до неврологічного відділення центральної районної лікарні Бахчисарайської центральної районної лікарні.

Про це адвокатка Сафіє Шабанова розповіла об'єднанню «Кримська солідарність».

15 березня Сизиков не зміг виступити на судових дебатах через погане самопочуття. Колегія перенесла слухання на 27 березня, проте стан здоров'я чоловіка лише погіршився.

«Була температура, нежить, кашель. Перенесли, сподіваючись, що він одужає. Проте протягом тижня йому стало гірше, з'явився сильний головний біль. На швидкій госпіталізували», – сказала адвокатка і додала, що проблеми зі здоров'ям у Сизикова виникли після тяжкої закритої черепно-мозкової травми, яку він отримав у 2008 році. Сам Олександр вважає, що у нього застуджений нерв на обличчі, однак точний діагноз усе ще не встановлений. У п’ятницю провели обстеження», – прокоментувала Шабанова.

Юристка надала необхідні довідки про проходження підсудним стаціонарного лікування, проте суд таки ухвалив доставити Сізікова на слухання. У рішенні російський суддя послався на деякі відомості про те, що підсудний не перебуває у лікарні.

«Як нам стало пізніше відомо, до тієї довідки, яку ми подали до суду, було зроблено дописку – невідомо ким про те, що Сізіков може брати участь у судовому засіданні. Після того, як цю обставину було з'ясовано, суд пішов до нарадчої кімнати хвилин на 10 і потім повідомив, що розгляд справи переноситься на 18 квітня на 10 годину ранку», – розповіла адвокатка.

Нагадаємо у грудні минулого року в'язень кремля також потрапив до лікарніта розсердив "суддю". Адвокат Сізікова - Сафіє Шабанова повідомила, що її підзахисному 6 грудня стало погано. Він викликав додому лікаря, щоб той оглянув його. Лікар призначив чоловікові термінове МРТ. Не дочекавшись дозволу від наглядових органів Олександр Сизиков терміново поїхав до лікарні.

7 липня 2020 року хпід час масових обшуків у Криму було затримано сімох людей: Ісмет Ібрагімов, Зекір'я Муратов, Вадим Бектеміров, Еміль Зіядінов, Алім Суф'янов, Сейран Хайредінов були заарештовані в залі суду і поміщені у слідчий ізолятор Сімферополя. Олександра Сізікова, який має інвалідність І групи по зору, було відправлено під домашній арешт. Усіх затриманих звинувачували в причетності до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в росії.