«Нічого про Україну без України»: Порошенко зустрівся з конгресменами США

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
02 Червня 2021, 19:02
Тетяна Нікішина
02 Червня 2021, 19:02

П’ятий президент Петро Порошенко під час зустрічі з делегацією сенаторів США, які перебувають в Україні, звернувся із проханням організувати зустріч президента Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом до переговорів останнього з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це Порошенко повідомив журналістам після зустрічі з конгресменами США.

По-перше, приїхали добрі й надійні друзі України, сенатори, яких я знаю багато років і які весь час допомагали нам дуже високо тримати питання України в порядку денному, допомагали забезпечити двосторонню підтримку України в Конгресі США, — сказав Порошенко.

П'ятий президент подякував конгресменам за підтримку України та домовився про зустрічі у Вашингтоні.

Моїм першим проханням було — принципово, щоб зустріч з президентом Зеленським і президентом Байденом відбулася до зустрічі Байдена – Путіна в Женеві 16 числа. Тому що «нічого про Україну без України» було абсолютно жорсткою, бетонною вимогою під час моєї каденції. Ми точно маємо це зберегти. Не може доля України обговорюватися без її участі, — переконаний Порошенко.

Друга позиція була щодо «Північного потоку-2». Ви знаєте, що німецька делегація зараз поїхала до Вашингтону. Ми твердо переконані, що, попри абсолютно провальну позицію українського президента щодо «Північного потоку», ті санкції, які були запроваджені ще під час роботи з США нашою командою, можна повернути. На жаль, це яскраво демонструє відсутність ефективного діалогу між президентом України й США, — сказав він.

Третя позиція була щодо НАТО. Україна постійно була присутня на всіх самітах НАТО — ні у 2019-му, ні у 2021 році Україну не запрошують, — зауважив п’ятий президент.

Порошенко наголосив — треба активізувати питання щодо оборонної угоди, яку треба підписати, щодо постачання летальної зброї, бо на сьогодні переговори теж гальмують.

Я попросив дуже впливових членів американського Сенату повпливати на це, щоб ми повернулись до цієї надзвичайно важливої для України теми. І щоб План дій щодо членства в НАТО, щоб реформи оборонного сектору нашої держави були обов’язково продовжені, — повідомив Порошенко.

У свою чергу, американські сенатори висловили подяку Порошенку за великий обсяг реформ, який був зроблений його командою, включно з антикорупційною реформою, створенням незалежної антикорупційної структури, початком судової реформи, реформи децентралізації, реформи сектору безпеки, змін до Конституції в частині ЄС та НАТО і багато інших.

Наші американські партнери дуже ретельно слідкують за Україною. І ставляться до цього, як до дуже важливої для американців теми. Не скористатися цим є абсолютною недолугістю, — підкреслив Порошенко.

П'ятий президент вкотре наголосив на необхідності об’єднатися і демонструвати внутрішню єдність у стратегічних питаннях, проведенні зовнішньої політики.

Всередині країни у нас є безліч обґрунтованих претензій до Зеленського, починаючи від руйнації системи соціального захисту, підвищення тарифів на тепло, газ, електроенергію, що вже з вчорашнього дня відчув на собі кожен українець. Ми маємо дуже серйозні претензії кадрові, безпекові, щодо ситуації в армії, з децентралізацією. Серйозний відкат або руйнацію реформ, починаючи від реформ корпоративного управління і завершуючи реформою державної служби. Але ми маємо об’єднатися і демонструвати внутрішню єдність у питаннях стратегічних, проведенні зовнішньої політики. Дуже сподіваюся, що нам ще вдасться виправити провали зовнішньої політики, — сказав Порошенко.

Нагадаємо, до України прибула представницька делегація американських сенаторів у складі Джін Шахін (Демпартія), Роберта Портмана (Республіканська партія) та Крістофера Мерфі (Демпартія).

Як повідомляли «Кримські новини», 16 червня президент США Джо Байден зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним у Женеві (Швейцарія).