«Ніколи не визнавали та не визнаватимете незаконну анексію Криму», — голова турецького парламентського комітету із закордонних справ про принципову позицію країни

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 14:39
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 14:39

Туреччина ніколи не визнавала та не визнаватиме незаконну анексію  Криму, бо це принципова позиція країни.

З такою заявою виступів голова парламентського комітету Туреччині із закордонних справ Акіф Чагатай Килич під час зустрічі з українськими парламентаріями, які знаходяться в Анкарі з робочим візитом, передає QIRIM. News.

Килич зазначив, що в цьому контексті його країна підтримує «Кримську платформу».

Він також висловив підтримку суверенітету України над Донбасом.

«Позиція Туреччині  щодо Криму та Донбасу чітка та відкрита — ми підтримуємо територіальну цілісність та суверенітет України. Туреччина ніколи не визнавала та не визнаватиме незаконну анексію  Криму, це принципова позиція. І в цьому контексті ми підтримуємо «Кримську платформу». Ми підтримуємо спроби Україні мирним шляхом розв'язання проблеми Донбасу», - наголосив Килич.

Депутат торкнувся і питання безпеки в регіоні та  Чорному морі. Килич зазначив, що Туреччина попереджає Росію уникати напругу в регіоні. За словами депутата, пріоритетом для його країни є Безпека чорноморського регіону.

«Ми уважно спостерігаємо за розвитком подій у регіоні. Безпека та стабільність у Чорному морі — це пріоритет для Туреччини. Ми віримо в те, що треба уникати кроки, які сприятимуть збільшенню напруги в регіоні. Важливо, щоб канали діалогу були відкрити. В цьому контексті є важливим той діалог, який має Туреччина з РФ. Ми попереджаємо Росію уникати кроки, які можуть спровокувати та пришвидшити напругу в регіоні», - сказав він.

Килич закликав якомога найшвидше підписати Угоду про зону вільної торгівлі між Туреччиною та Україною аби збільшити рівень товарообігу.

«Нас дуже радує, що товарообіг між нашими країнами у 2021 році сягнув 7,3 млрд доларів. Для того, щоб досягти мету у 10 млрд доларів, визначений президентом Туреччини, треба найшвидше підписати Угоду про зону вільної торгівлі», - підкреслив він.

Торкаючись питань міждержавної співпраці він зазначив, що важливим в цьому контексті є співпраця у сфері обороно-промислового комплексу та наголосив, що ця співпраця набирає обертів і розвивається у проєктах що стосується безпілотників, а також  військових кораблів.

Після зустрічі депутат Рустем Умєров подарував Акіфу Чагатаю Киличу кримськотатарській посуд, розпісну кермачну тарілку та папаху.

Раніше заступник голови парламентського комітету з національної оборони, депутат від правлячої партії «Справедливості та Розвитку» Рефік Озен заявив, що Туреччина надає великого значення розвитку відносин з Україною в оборонній сфері, зокрема в галузі безпілотників. Він зазначив, що турецько-українські відносини мають великий потенціал.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 січня розпочався візит делегації народних депутатів Верховної Ради України до Туреччини. У ході візиту українські парламентарії заплановані зустрічі зі спікером Великого Національного Збору Туреччини (парламент) Мустафою Шентопом, з головою міжпарламентської групи дружби Туреччина-Україна, депутатом турецької групи Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ахметом Йилдизом та головою парламентського комітету із закордонних справ Акіфом Чагатай Киличом.