Німеччина готова до консультацій по «Північному потоку-2» на вимогу України

Новини України та світу
Хельга Полтавка
28 Липня 2021, 13:04
Хельга Полтавка
28 Липня 2021, 13:04

Німеччина підтвердила готовність до консультацій щодо будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» з ініціативи України.

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква провів переговори з уповноваженим з питань Східної Європи МЗС Німеччини Маттіасом Люттенбергом, передає пресслужба Офісу президента.

Жовква повідомив Люттенбергу про позицію України щодо реалізації проєкту «Північний потік-2», заявивши про пов'язані з ним гострі загрози безпеки як для нашої держави, так і для всієї Європи.

Зі свого боку уповноважений МЗС ФРН повідомив про готовність німецької сторони до проведення консультацій по «Північному потоку-2», які ініціювала наша держава, — зазначено в повідомленні.

Також Люттенберг наголосив на незмінності позиції ФРН щодо підтримки територіальної цілісності й суверенітету України. Він привітав зусилля, яких докладає наша держава з метою відновлення миру на Донбасі.

Важливим досягненням мирного процесу було названо суттєве зниження інтенсивності обстрілів, а також кількості втрат серед військових і мирного населення впродовж року, що минув після схвалення в Тристоронній контактній групі додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню.

Співрозмовники відзначили високий рівень взаєморозуміння між українською та німецькою сторонами щодо ключових підходів до мирного врегулювання на Донбасі та підкреслили необхідність врегулювання ситуації дипломатичними засобами.

Торкаючись питання незаконної окупації Криму Російською Федерацією, німецький урядовець запевнив, що ФРН буде представлена на інавгураційному саміті «Кримської платформи» на високому політичному рівні.

Жовква наголосив на неприпустимості будь-яких ініціатив щодо відновлення діалогу ЄС – Росія на найвищому рівні до повної деокупації всіх українських територій.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна виступає проти «Північного потоку-2» та умовою його запуску має бути деокупація українських територій і енергобезпека України.

Як повідомляли «Кримські новини», Сполучені Штати Америки мають намір протистояти спробам Москви підірвати колективну безпеку трансатлантичної спільноти, зокрема, за допомогою проєкту газопроводу «Північний потік-2». Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у телефонній розмові з очільником МЗС Німеччини Гайко Маасом.