Німеччина, Польща і Швеція висилають російських дипломатів у відповідь на дії Кремля

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
08 Лютого 2021, 19:33
Тетяна Нікішина
08 Лютого 2021, 19:33

Німеччина, Польща і Швеція у понеділок ввечері повідомили, що висилають по одному російському дипломату у відповідь на висилку Росією дипломатичних працівників трьох країн нібито за участь у протестах за звільнення Олексія Навального.

Повідомлення про висилку синхронно оприлюднили МЗС трьох країн.

Глава МЗС Швеції Анн Лінде заявила у Twitter, що російському послу у Стокгольмі було повідомлено про прохання залишити Швецію одному працівнику російського посольства.

Це чітка відповідь на неприйнятне рішення про висилку шведського дипломата, який тільки виконував свої обов'язки, — заявила глава МЗС Швеції.

МЗС Німеччини сьогодні відповідно статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 18 квітня 1961 року оголошує одного співробітника російського посольства в Берліні персоною нон грата. Цим кроком федеральний уряд реагує на рішення Росії, — повідомляється на сайті німецького зовнішньополітичного відомства.

Польща оголосила персоною нон грата співробітника генерального консульства РФ у Познані.

У відповідь на висилання без поважної причини польського дипломата МЗС Польщі прийняло сьогодні, відповідно до принципу взаємності і в координації з Німеччиною та Швецією, рішення про визнання персоною нон грата співробітника генерального консульства Росії в Познані, — повідомляє польське МЗС у Twitter.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова назвала висилку російських дипломатів із ФРН, Швеції та Польщі необґрунтованою.

Сьогоднішні рішення Польщі, Німеччини та Швеції необґрунтовані, недружні і це продовження тієї самої низки дій, акцій, до яких вдається Захід щодо нашої країни, які ми кваліфікуємо як втручання у внутрішні справи, — сказала Захарова.

Нагадаємо, судове засідання у справі Навального привернуло безпрецедентну увагу іноземних дипломатів. 3 лютого в суд приїхали дипломати щонайменше з 15 посольств. Тоді Захарова заявила, що присутність представників посольств на суді — це не просто «втручання у внутрішні справи» РФ, а «самовикриття непривабливої і протизаконної ролі колективного Заходу в спробах стримування Росії». Росія вирішила вислати трьох європейських дипломатів у п’ятницю, 5 лютого, коли Верховний представник ЄС Жозеп Боррель прибув до Москви з візитом.

Як повідомляли «Кримські новини», у Європарламенті вимагають відставки Борреля після його візиту до Москви.