Німеччина вимагає від Кремля покласти край незаконній анексії Криму. Позиція посилилася - депутат Умєров про зміну керівництва Німеччини

Новини України та світу
Ліна Тимошина
29 Листопада 2021, 15:06
Фото: goloszmin
Ліна Тимошина
29 Листопада 2021, 15:06

Позиція Німеччини посилилася. Новий уряд вимагає від Кремля покласти край анексії Криму. У 2017 році коаліція стримано «шкодувала» через окупацію. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України, фракція "Голос" Рустем Умєров.

За його словами, зміна керівництва Німеччини для України — це важливо. Бо це — один з наших головних партнерів та союзників. Депутат нагадав, що Ангелу Меркель на посту канцлера Німеччини замінить Олаф Шольц. Минулого тижня в Берліні три партії, які виграли на виборах, підписали коаліційну угоду — ліві (Соціал-демократична партія, СДПН), ліберали (Вільна демократична партія, ВДП) та «зелені». В документі закріплена спільна позиція з важливих у державі питань.

Депутат зупинився на пунктах, які стосуються зовнішньої політики, зокрема, в питаннях України.

З позитивного — ця угода є більш чіткою та конкретною у формулюваннях, ніж попередня, - написав Умєров.


Він зазначив, що Німеччина підтримуватиме прагнення України наблизитися до членства в ЄС шляхом реформ у сфері верховенства права та ринкової економіки.

Це вперше, коли в урядовому документі Німеччині прямим текстом прописана підтримка України в питанні членства в Євросоюзі, - зауважив народний депутат.


Також, на його думку, віра у Мінські угоди у Берліні похитнулася — якщо у попередній угоді їх згадували п'ять разів і покладали на них величезні надії. Зараз в угоді лише одна згадка про Мінські угоди. А зняття санкцій прив’язане до повного виконання Росією Мінських угод.

Блок про Росію закріплює її відповідальність за вирішення конфлікту на Сході України.

Це дуже важливий момент. До цього в офіційних документах відповідальність за завершення війни покладалась рівнозначно як на агресора — Росію, так і на Україну, - підкреслив Умєров.

В угоді не згадується «Північний потік-2», оскільки позиція партій кардинально різна – «зелені» хочуть зупинити сертифікацію, а СДНП – запустити газогін.

Але — закріплений загальний пункт, що сертифікація усіх газогонів має відбуватися з дотриманням права ЄС, що відповідає інтересам України, - написав нардеп.

Як повідомляли QIRIM.News, майбутній уряд Німеччини, який формує нова коаліція соціал-демократів, зелених та лібералів, зажадав від Росії припинити військові дії на українському Донбасі, а також повернути півострів Крим під контроль України.