Ногайці звернулися до Зеленського визнати їхню державу окупованою Росією

Новини
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2022, 11:26
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2022, 11:26

Голова громадської організації «Ногьай-Ель» та активіст ногайського політичного руху Анвар Курманакаєв та Едіге Бекмурзаєв звернулися до президента України Володимира Зеленського з проханням визнати Астрахань-Ногайську державу окупованою з боку Росії з 2 липня 1554 року.

У зверненнінаголошується, що ногайці з багатомільйонного народу перетворилися на малий народ, який почали винищувати за Катерини II, коли 500 тисяч ногайців було вбито російським полководцем Суворовим.

Автори заяви також нагадали, що за СРСР проти ногайців було організовано голодомор, через що половина населення ногайських земель загинула, а сьогодні Росія вбиває без суду і слідства ногайських активістів за те, що вони хочуть бути вільними і побудувати свою вільну державу.

«Ми як малий народ сьогодні втрачаємо свою культуру, історію, мову. Своїм визнанням геноциду ногайського народу та нашої держави окупованим, ви як президент України на собі відчуваєте всю агресію та звірства, що творяться російською імперією проти народу України. Дайте нам шанс бути вільною і побудувати вільну, незалежну, демократичну державу під ім'ям Ногайська республіка Астрахань», — кажуть активісти національного руху.

Ногайці — тюркський народ на Північному Кавказі, що сформувався у Ногайській орді, до населення якої застосовується назва «ногаї». 104 тисячі ногайців мешкає у Росії в Ставропольському краю, Дагестані (національний район), Карачаєво-Черкесії (створений у 2005 році ногайський район) та інших регіонах.