Нова головуюча в ОБСЄ планує насамперед відвідати Україну

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Січня 2021, 13:27
Анн Лінде
Ірина Требунських
02 Січня 2021, 13:27

З 1 січня 2021 року Швеція очолила Організацію з безпеки і співробітництва в Європі. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Таким чином, ОБСЄ очолила міністерка закордонних справ країни Анн Лінде. Вона наголосила, що підтримуватиме роботу Нормандського формату і Тристоронньої контрактної групи задля відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Триваючі конфлікти та кризи в зоні ОБСЄ, такі як ситуація в Білорусі, в Україні, посилення напруженості навколо Нагірного Карабаху вимагають постійної, спільної уваги нашої організації. Зрозуміло,що це буде в нашому порядку денному на початку року, — наголосила Лінде.

Нова головуюча додала, що 14 січня презентуватиме детальну програму Постійній раді ОБСЄ.

У свою чергу пресслужба української делегації в Тристоронній контактній групі зазначила, що свій перший закордонний візит у новій якості Лінде планує здійснити саме до України в січні. «Розраховуємо, що цей візит буде важливою нагодою голові ОБСЄ побачити на власні очі наслідки триваючої збройної агресії та тимчасової окупації Росією частин території України», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: в 2019 році ОБСЄ очолювала Італія, а головуючим був міністр закордонних справ Енцо Моаверо-Міланезі. В 2020 році головування в міжнародній організації у 2020 році перебрала на себе Албанія, а саме Еді Рама.

Новою генсеком Організації з безпеки та співпраці у Європі 4 грудня 2020 року вперше в історії стала жінка, німецька дипломатка Хельга Шмід.

Як повідомляли «Кримські новини», під час відкриття 27-ї міністерської ради ОБСЄ тодішній голова організації Еді Рама підкреслив, що врегулювання війни, яка триває на території України, має включати і питання окупації Росією Криму.