Новинки від Apple. І "сірий" iPhone для Криму

Новини України та світу
Анна Артемова
14 Вересня 2021, 23:17
Анна Артемова
14 Вересня 2021, 23:17

Компанія Apple показала свої новинки. Це вже традиційна осіння презентація. Цього разу, як зазначив власник сервісного центру і експерт із техніки Apple Осман Ізмайлов, компанія представила помірні нововведення. За його словами, значною мірою на це вплинула пандемія коронавірусу.

Я і мої колеги щороку чекаємо на цю презентацію. Були часи, коли ми збиралися в кафе, як фанати футболу на перегляд матчів в барах. Особисто я - великий фанат техніки Apple. Значних нововведень немає. Як сказав один блогер, помірні нововведення в iPhone, тому що це був ковідний рік і особливо не до нововведень якихось крутих, не до революцій в iPhone, - сказав фахівець.

Компанія представила чотири моделі iPhone. Це iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max. Одна з головних інтриг полягала в назві моделі, оскільки цифра "13" викликала забобонні побоювання. Зовні нові пристрої нагадують смартфони минулого року. Але збільшилася ємність акумулятора: час роботи батареї в телефоні в 2,5 рази більше, порівняно з попередньою моделлю, у mini - в 1,5 рази більше. Крім того, поліпшено камеру. Экран iPhone 13 Pro підтримує 120 Гц.

Ми прогнозували невеликі поліпшення: нові кольори і пам'ять, зміни в дисплеї, - сказав Ізмайлов.

Крім того, в Apple Watch Series 7 змінили мінімально дизайн і додали деякі функції. Оновлення торкнулися і лінійки iPad і iPad mini.

Коментуючи питання доступу до новинок і в цілому до справжньої продукції компанії Apple в окупованому Росією Криму, Осман Ізмайлов зазначив:

Офіційних магазинів у Криму немає. Немає проблем із запчастинами. Є і фірми, і приватні майстри. Але ми все-таки Крим, тобто ми санкційні. Коли була Україна, була "Нова пошта". Для мене не було проблемою замовити будь-який ґвинтик з будь-якої області нашої країни. День-два і це все приходило. І це коштувало дешево. Зараз у нас пошти немає з материковою частиною України. Якщо доводиться замовляти якісь запчастини в макбуки, це все відбувається з Краснодара в кращому випадку. Коли з Москви - це неймовірні суми на пересилання.

Експерт наголосив - оскільки немає офіційних гарантійних центрів, виникають складнощі з ремонтом.

Є проблема з гарантійним ремонтом. Немає жодного офіційного сервісного центру або магазину Apple, тобто всі ті хлопці, які займаються перепродажем iPhone, якщо настає гарантійний ремонт, то ремонтують або самотужки, або дуже рідко телефон відправляється в Ростов або Краснодар, тобто в Росію.

Фахівець розповів, що до Криму завозять моделі, які не підлягають гарантійному ремонту.

Зараз, оскільки в Криму немає офіційних магазинів, у нас привозять "сірі" iPhone, тобто не Укрстандарт, не Россстандрат, це японські версії, китайські, американські. Наприклад, японська версія навіть не підлягає офіційному ремонту в офіційному магазині Apple.