НСЖУ закликає забезпечити кримського журналіста Семену житлом

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Лютого 2021, 17:16
Микола Семена
Ірина Требунських
02 Лютого 2021, 17:16

Національна спілка журналістів України закликає президента Володимира Зеленського виділити заслуженому кримському журналісту України Миколі Семені кошти на придбання квартири. Відповідна заява опублікована на сайті НСЖУ.

У медіа спілці нагадують, що три роки українська медіаспільнота й правозахисники боролися за те, щоб Семена, якого переслідувала російська окупаційна «влада» в Криму, міг виїхати на материкову Україну.

Колишній політв’язень з дружиною проживає в орендованій квартирі у Києві, а це для подружжя пенсіонерів дуже значні витрати. Вирішити цю проблему й передбачити кошти для придбання житла Миколі Семені, а також призначити йому президентську стипендію, — закликають президента в НСЖУ.

Микола Семена хоч і проживає зараз у Києві, але продовжує висвітлювати ситуацію в окупованому Криму і бере активну участь у заходах солідарності з політичними в’язнями, переслідуваними державою-агресором Росією.

Як виявилося, НСЖУ підготувала подання для присудження кримському журналісту стипендії президента ще у 2020 році. «Журналіст, який залишив півострів з однією валізою речей та ноутбуком, змушений був облаштовуватися на новому місці. Призначити стипендію Семені, передбачити кошти  для придбання житла журналісту в 2021 році — ці конкретні справи і є визнання високої ціни вільного, правдивого слова в окупованому Криму, яку заплатив Микола Семена», — підкреслюють у спілці.

Нагадаємо, у вересні 2017 року журналіст Микола Семена був засуджений «Залізничним районним судом» Сімферополя до 2,5 років тюремного ув'язнення умовно з випробувальним терміном і забороною займатися публічною діяльністю на три роки. 28 січня 2020 року Семена отримав постанову від «Залізничного районного суду» про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості

18 лютого 2020 року він виїхав з Криму на материкову частину України на лікування, в Херсонській області його зустріли колишній політв’язень Едем Бекіров і його дружина Гульнара Бекірова.

19 лютого Семена прибув до Києва. Тут його зустріли омбудсменка Людмила Денісова, заступник голови Меджлису кримськотатарського народу Ільмі Умеров та інші.