«Нищать українську мову та ідентичність»: батьків дітей з окупованого Криму просять «допомогти» російською літературою новоокупованим територіям Херсонщини

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 11:47
Фото: ДСНС України
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 11:47

В окупованому Криму батьки школярів у загальних батьківських чатах отримують повідомлення з проханням надати так звану гуманітарну допомогу у вигляді російськомовних підручників і книг для навчальних, а також дошкільних закладів на тимчасово непідконтрольних окремих районах Запорізької та Херсонської областей. Про це повідомляє Представництво Президента України в АР Крим на сторінці у Фейсбук.

Крім цього, батьків закликають ділитися спортивним інвентарем, розмальовками та іграми для дітей на новоокупованих територіях півдня України.

Також окупаційні адміністрації Криму проводять також “благодійну” акцію «Із Криму з любов’ю: даруємо книги Херсонській області!»: збирають книги класичної російської літератури, історичні та науково-популярні видання, книги для дітей і підлітків. Усе це нібито для поповнення фондів бібліотек Херсонщини “якісною та затребуваною літературою”.

Вказані дії окупантів є черговою спробою витіснити та знищити будь-які сліди української історії, мови, культури та національної ідентичності, елементом інформаційної війни та поширенням впливу російської пропаганди на українських дітей, які до повномасштабного вторгнення навчалися та зростали у вільній, демократичній та прогресивній країні, - наголосили у представництві.

У відомстві зауважили, що на гіркому досвіді окупованого Криму ми вже бачили, як рф використовує дітей для просування ворожих щодо України наративів, чинить мілітарний вплив на школярів.

Усі 8 років окупації росія перекроювала систему освіти в Криму під власну пропаганду: вилучення українських підручників та заміна на російські, скасування уроків української та кримськотатарської мов у школах, відправлення українських педагогів на так звану перекваліфікацію за стандартами рф – замість отримання належної освіти дітей закликали до “юнармі”, а після школи йти на строкову службу до армії рф із наступним підписанням контракту, - зазначили у представництві.

З початком повномасштабного вторгнення окупанти знищили ракетами далеко не одну школу та дитсадок, а на тимчасово непідконтрольних районах Херсонської та Запорізької областей використовують напрацьовані за роки окупації Криму методики, зокрема й щодо освіти.

Тільки повна деокупація всіх без винятку українських територій зупинить насильницьку пропаганду рф та забезпечить доступ дітей і молоді до професійної освіти, - заявили у Представництві Президента в Криму.