«Обіцяємо росіянам «спекотну» осінь, «гасити» яку точно води не вистачить» — перша заступниця голови МЗС Еміне Джеппар

Новини
Асіф АлієвQHA
14 Вересня 2020, 18:08
Асіф АлієвQHA
14 Вересня 2020, 18:08

Відповідно до міжнародного гуманітарного права Росія, як держава-окупант, несе повну відповідальність за окуповані території та має забезпечувати населення усім необхідним, у тому числі водними ресурсами.

Про це ексклюзивно агентству «Кримські новини» заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

Вона нагадала, що неправова господарська діяльність, кратне збільшення військового окупаційного континенту та колонізація Криму суттєво збільшили навантаження на водні ресурси Криму.

Дивно виходить, що на окупацію Криму Росія наважилась, а от забезпечити населення всіма необхідними ресурсами, не може. Тому вся риторика РФ до України не більше ніж маніпуляція та безпідставний тиск, — підкреслила вона.

Джеппар також зазначила, що за активізацією заяв російських окупантів та їхніх маріонеток щодо водопостачання з материкової України до Криму, стоїть мета відвернути увагу міжнародної спільноти від злочинів, які РФ чинить в Криму, включаючи насильницькі зникнення, вбивства, катування та системні порушення прав людини.

Перша заступниця міністра напередодні виступу президента Володимира Зеленського в онлайн-форматі на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (ГА ООН), що запланована на 23 вересня, зазначила, що голова держави неодноразово і чітко заявляв — «жодної води в Криму до деокупації півострова не буде».

За словами Джеппар, Київ має низку ініціатив для реалізації у рамках чергової сесії ГА ООН з кримської проблематики.

Обіцяємо росіянам «спекотну» осінь, «гасити» яку точно води не вистачить, — заявила вона.

Чиновниця повідомила, що президент та вся дипломатична служба послідовно доводять до міжнародної спільноти сигнал, що тягла окупація Кримського півострова є викликом для регіональної та міжнародної безпеки. Зокрема йдеться про такі фундаментальні принципи, як незастосування сили, непорушність кордонів, виклики для глобального режиму нерозповсюдження, зміна силового балансу в регіоні.

Загалом російська агресія розпочалася з окупації Кримського півострова, відповідно, вона може завершитися лише з його деокупацією, — підсумувала вона.

Нагадаємо, раніше Еміне Джеппар заявила, що українська стратегія деокупації незаконно анексованого Росією Криму міститиме три рівня заходів. Представниця МЗС України зазначила, що на всіх міжнародних зустрічах проговорює тему Криму, адже у світі є інші конфлікти і виклики, тож питання слід підтримувати у полі зору міжнародних партнерів.