Обмін полоненими в умовах карантину: Україна забрала дев'ятьох людей з ОРДО, ще десятеро мають повернутися з ОРЛО

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
16 Квітня 2020, 12:24
Ігор ЗайцевQHA
16 Квітня 2020, 12:24

Сьогодні, 16 квітня, на Донбасі розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомили в Офісі президента.

Взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату «всіх на всіх». Для президента Володимира Зеленського і для української влади загалом цінним є кожен, кого незаконно утримують на окупованих територіях чи в іншій країні. Україна має визволити всіх своїх громадян, — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що з огляду на карантинні обмеження у зв'язку із новим коронавірусом, після повернення звільнені українці направляться на обов’язкову обсервацію.

Український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що автобус з утримуваними в так званій «ДНР» особами прибув до контрольно-пропускного пункту «Майорськ» під Горлівкою.

Усі прибулі пройшли процедуру дактилоскопії.

За процесом спостерігали співробітники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та представники «ДНР» в СЦКК.

Розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в...

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 15 квітня 2020 р.

Також уповноважена Верховної Ради з прав людини розповіла, що у результаті взаємного обміну утримуваними особами Україна забрала у представників ОРДО дев’ятьох осіб, ще десятеро людей мають повернутися з ОРЛО.

Вона оприлюднила знімок дев’яти осіб зі словами: «Наші звільнені громадяни».

Наші звільнені громадяни??

Опубліковано Людмилою Денісовою Четвер, 16 квітня 2020 р.

Раніше вона відзначила, що карантинні заходи вплинули на процес обміну.

Безумовно, карантині обмеження суттєво вплинули на переговорний процес. Він був важким. Але, як бачимо, спільні зусилля всіх, хто був залучений до цієї важливої роботи дали свій результат, — заявила Денісова.

Також вона зазначила, що визволені громадяни «будуть забезпечені усім необхідним, зокрема, медичним контролем, харчуванням, одягом і засобами зв'язку».

Загалом, сьогодні на підконтрольну територію уряду України будуть повернуті 19 громадян України, які незаконно утримувалися на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, — написала Денісова у соцмережі.

☝️☝️В ці хвилини розпочався третій етап взаємного звільнення громадян по формулі "всіх на всіх" у першій локації - КПВВ...

Опубліковано Людмилою Денісовою Середа, 15 квітня 2020 р.

QHA media повідомляло, що 8 квітня Тристороння контактна група під час засідання у режимі відеоконференції досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб, яке має відбутися не пізніше Великодня.