«Обов'язково виплатити 300% усім медикам, які у березні лікували хворих на COVID-19» — Степанов

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
06 Травня 2020, 14:04
Ігор ЗайцевQHA
06 Травня 2020, 14:04

Усі медичні працівники, які в березні лікували пацієнтів з новою коронавірусною хворобою, мають отримати 300% доплати у повному обсязі до кінця цього тижня. Відповідне доручення міністр охорони здоров'я Максим Степанов дав керівникам обласних департаментів охорони здоров’я. Про це він повідомив на щоденному брифінгу. 

Усі без винятку кошти були перераховані Урядом в регіони ще в середині квітня. Для мене неприйнятна ситуація, коли навіть зараз ці виплати не дійшли до медичних працівників. Так само неприйнятною є виплата надбавки не в повному обсязі. До кінця цього тижня місцева влада повинна забезпечити виплату 300% усім медикам, які у березні лікували хворих на COVID-19, — зауважив міністр. 

Очільник МОЗ зазначив, що міністерство дало чіткі вказівки та роз’яснення щодо виплати 300% доплати усім медикам, які задіяні у лікуванні хворих на COVID-19. «Я зараз звертаюся до всіх наших медпрацівників, які повинні були отримати зарплату 300% за березень. Ви її отримаєте найближчим часом. Ми вам це обіцяємо під особисту відповідальність усіх без виключення керівників на місцях. Поставлене завдання до п’ятниці до кінця дня відзвітуватися по кожній лікарні і по кожному працівнику. МОЗ уже зібрало всі списки наших медичних працівників з кожної області, хто повинен отримати цю зарплату», — розповів голова МОЗу.

Всі українські медики отримали чіткий сигнал: всі, хто працював із хворими на COVID-19, мають отримати 300% доплат до зарплати. Однак в деяких регіонах почали видавати кошти за погодинну роботу з COVID-19 або шукати зайві коми чи крапки в документах. Виплати повинні здійснитися у повному обсязі – це 300% – і не треба маніпуляцій! — підсумував Степанов.

Він також пояснив, що буде з оплатою у 300% з 1 квітня:

«Вона вкладена у новий тариф COVID-19. Там є 4 пакети. Перший пакет укладається з лікарнею безпосередньо, де лікується хворий на коронавірус. Другий – для екстреної медичної допомоги, третій – для мобільних бригад, які виїжджають до хворого для того, щоб зробити ПЛР-тестування. Четвертий – для тих лікарень, які не входили до переліку затверджених лікарень першої хвилі, але мали хворих на COVID-19 протягом квітня», — пояснив міністр.

Зазначається, що окрім того, це буде передбачено в договорах, які укладає Національна служба здоров’я України. Ця постанова була прийнята 24 квітня.

«Я переконаний, що вони протягом 1-2 днів повинні укласти відповідні договори і перерахувати кошти», — додав Степанов.

QHA media повідомляло, що міністерство охорони здоров’я отримує скарги від лікарів, які не отримали обіцяні урядом 300% доплати до заробітних плат.