Одеським ЗМІ рекомендують з ОПУ маніпулювати думкою щодо Стерненка

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
25 Лютого 2021, 15:17
Тетяна Нікішина
25 Лютого 2021, 15:17

Сьогодні одеські ЗМІ отримали від Офісу президента (ОП) розсилку тексту щодо справи засудженого активіста Сергія Стерненка та мітингів на його підтримку.

Одеським ЗМІ текст надіслала пресслужба Одеської облдержадміністрації.

Ми виконали суто технічну частину: нам надіслали текст, а ми його надіслали засобам масової інформації, — зазначили у пресслужбі.

Щодо самого тексту листа, то в ньому безліч граматичних помилок, а зміст написаного сходиться на тому, що мітинги під ОПУ підтримуються партією «Європейська солідарність».

Невже патріотизм повинен мати право бити і вбивати? [...] Це співтовариство з пари тисяч осіб намагалося розгойдати і так нестабільні державні інститути, створюючи картинку абсурду і нівелюючи цінності Майдану. [...] Герої рідко бувають пихатими, герої споруджують на п’єдестал цінності, а не свою політичну кар’єру. У цього натовпу, що кричить завчені примітивні гасла, нічого не вийде, як би вони не старалися повторити Майдан. Тому що остання наша революція була побудована на понятті гідності, про який радикали, що приймали участь, очевидно, знають мало. [...] , — йдеться в тексті листа з ОП.

Українців, які вийшли на акції протесту проти вироку Стерненка, в ОПі називають «екпериментальними електоральними мишками групки пихатих відщепенців».

Крім тексту, у листі є посилання на відео в YouTube.

Нагадаємо, можливість здійснення самозахисту в Україні гарантовано частиною 5 статті 55 Конституції України, відповідно до якої кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Як повідомляли «Кримські новини», Приморський районний суд Одеси 23 лютого визнав винним і засудив активіста Сергія Стерненка до семи років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Рішення ухвалено у справі про викрадення новообраного депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича 24 квітня 2015 року. За словами активіста, справа базується лише на свідченнях Щербича.

Також він заявив, що його звинувачують у незаконному зберіганні зброї, хоча він добровільно віддав поліції свій стартовий пістолет під час обшуку в 2015 році. Після оголошення вироку Стерненку під ОПУ на Банковій та у низці українських міст 23 лютого його прихильники влаштували акції протесту. Наступна акція протесту анонсована на 27 лютого о 12:00 під ОПУ.