Односторонній «суд» — кримчанину Аблямітову двічі продовжили запобіжний захід без присутності адвокатів

Новини
Ірина Требунських
21 Жовтня 2020, 16:51
Меджит Аблямітов
Ірина Требунських
21 Жовтня 2020, 16:51

Кіровський районний «суд» тимчасово окупованого Росією Криму продовжив термін тримання під вартою  Меджита Аблямітова, затриманого за нібито «участь у добровольчому кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана». Про це повідомив адвокат Айдер Азаматов, передає «Кримська солідарність».

Минулого тижня у Аблямітова закінчився термін запобіжного заходу. Але сьогодні в «суді» Азаматову повідомили, що начебто ще 14 жовтня розглянули питання щодо продовження запобіжного заходу. При цьому сторону обвинуваченого ніхто не представляв.

Ні Аблямітова, ні адвоката не запросили до участі у процесі, хоча, згідно із законодавством, це є обов’язковою умовою. «Суддя» Ігор Дегтярьов продовжив Аблямітову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, — сказав Азаматов.

У зв'язку із цим сторона захисту заявила «судді» відвід через порушення права обвинуваченого на захист. «Суддя» відведення відхилив.

Окрім того, сьогодні Дегтярьов ще раз продовжив запобіжний захід на 6 місяців.

Після цього адвокат заявив клопотання про припинення кримінальної справи стосовно Аблямітова. Суд в задоволенні клопотання відмовив. Наступне засідання призначене на 27 жовтня, під час якого планують допитати свідків.

⚡️«СУДЬЯ НЕ МОЖЕТ ПРОДЛЕВАТЬ МЕРУ ПРЕСЕЧЕНИЯ БЕЗ ОБВИНЯЕМОГО И ЕГО ЗАЩИТНИКА», - адвокат Айдер АзаматовСегодня, 20...

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 20 жовтня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», 19 серпня ФСБ опублікувала відео обшуку та затримання в незаконно анексованому Росією Криму жителя Іслямтерецького (Кіровського) району, якого вони підозрюють у начебто «участі у незаконному збройному формуванні батальйоні імені Номана Челебіджихана». Затриманим виявився  25-річний Меджит Аблямітов.

Вже 14 жовтня адвокат Айдер Азаматов інформував, що Меджита Аблямітова незаконно продовжують тримати за ґратами попри закінчення терміну запобіжного заходу.