«Одну з найбільших загроз становить розміщення російської військової авіації та ракет в Білорусі. Є ризики, що Росія може дотиснути Білорусь», - військовий експерт Мусієнко

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Січня 2022, 09:07
Ліна Тимошина
19 Січня 2022, 09:07

Російсько-білоруські військові навчання є плановими. Але складають додаткові для України загрози з північного напрямку. Таку думку в коментарі QIRIM.News висловив військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, коментуючи інформацію, що на територію Білорусі почали прибувати підрозділи зі складу Збройних Сил Російської Федерації для спільних навчань.

В контексті того, що з північного напрямку фактично цього року ми побачили посилення російського контингенту біля містечка Єльня, це біля Смоленська, якраз на кордоні з Білоруссю, між Білоруссю та Україною. Тому це додатково для нас, звичайно, складає виклики та загрози з північного напрямку, - зазначив експерт.

Мусієнко повідомив також, Росія вже протягом кількох років тисне на Білорусь, щоб вона дозволила використовувати щонайменше дві свої авіабази. Одна з них, за словами експерта, знаходиться в Барановичах. Якраз для того, щоб розміщувати там авіаційні ударні з'єднання і ракетні з'єднання. Принаймні поки що, зауважив експерт, Білорусь трималася і не погоджувалася на це.

Цього на постійній основі не було. В Білорусі розміщувалася лише допоміжна місія ФСБ, яка допомагала охороняти й моніторити кордон і невеликий контингент військово-космічних сил. Тобто, поки що цього не було. Але, зрозуміло, що якраз одну з найбільших загроз становить саме розміщення російської військової авіації та ракет в Білорусі. І ризики того, що Росія може дотиснути Білорусь в цьому сенсі є, звичайно, - наголосив Мусієнко.

Крім того, військовий експерт припустив, що Білорусь може дозволити використовувати РФ свою територію як майданчик для можливих провокаційних дій і ескалації проти України.

Як писали QIRIM.News, в Міноборони Білорусі повідомили, що на територію Республіки Білорусь почали прибувати підрозділи зі складу Збройних Сил Російської Федерації для спільних навчань.

Як повідомляли QIRIM.News 2 грудня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не виключає можливості, що у вторгненні в Україну можуть взяти участь і білоруські збройні сили. Про це Кулеба заявив в інтерв'ю для латиського порталу новин «Sargs.lv», яке оприлюднила пресслужба МЗС.

Як повідомлялиQIRIM.News, командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що Кремль рішуче налаштований перетворити Білорусь на військову базу на кшталт вже побудованої в окупованому Криму. 

Як писали QIRIM.News, 16 грудня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Брюсселі заявив, що на кордонах України триває нарощування військ і техніки Російської Федерації. Десятки тисяч військ РФ у бойовій готовності.