Офіс Омбудсмена: окупаційна влада РФ продовжує нарощування військової присутності в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Лютого 2022, 11:31
Ліна Тимошина
18 Лютого 2022, 11:31

Окупаційна влада РФ продовжує нарощування військової присутності на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Про це повідомляє пресслужба Офісу Омбудсмена.

Зазначається, що на окупованому півострові продовжуються регулярні військові навчання, пропаганда військової служби та заклики вступати до лав збройних сил Російської Федерації.

У лютому 2022 року російські військові провели стрільби на полігоні «Опук» із застосуванням реактивних систем залпового вогню «Град» та «Ураган». Морська авіація Чорноморського флоту РФ відпрацювала пошук та знищення десантного загону кораблів на випадок війни за окупований Крим. Авіація і флот проводили навчання щодо пошуку та стеження за підводним човном умовного противника. Навчання корабельних сил морської авіації та берегових військ Чорноморського флоту РФ проводяться в рамках підготовки до планового військово-морського навчання та планового польотного виходу підрозділів ракетних військ та артилерії армійського корпусу ПВО, - йдеться у повідомленні.

Також в Офісі Омбудсмена повідомили, що держава-окупант має намір на тимчасово окупованому півострові обладнати новий полігон Старокримський та у 2022 році кілька десантно-штурмових та артилерійських підрозділів переозброїти на сучасну техніку.

Продовжуючи мілітаризацію півострова Російська Федерація порушує норми міжнародного гуманітарного права, зокрема IV Женевську Конвенцію, Конвенцію ООН з морського права, резолюції Генеральної асамблеї ООН, зокрема № 76/70 «Проблема мілітаризації Автономній Республіці Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів», ухвалену 9 грудня 2021 року, щодо недопущення нарощування військової присутності в Криму, - наголошує Офіс Омбудсмена.

Уповноважений закликає міжнародних партнерів України посилити тиск на Російську Федерацію, як країну-окупант, задля виконання зобов’язань згідно з міжнародним гуманітарним правом та негайного звільнення окупованих українських територій і припинення порушення міжнародного законодавства».